Android 5.0 Lollipop Güncellemesini Alacak Cihazlar

Geçenki yazımda android 5.0 lollipop güncellemesi google tarafından 15 Ekim itibariyle duyurulduğunu sizlerle paylaşmıştım.O yazımda da bahsettiğim gibi bu güncelleme, android için material tasarım, yeni bildirim ve animasyon özellikleri ile major bir gelişme getirecek.Peki bu güncellemeyi sizin telefonunuz alacak mı?Bir başka deyişle hangi telefonlar android 5.0 güncellemesi alacak ?

Şunu belirtebilirim ki bu sorunun cevabını tek bir noktadan yapılan bir duyuruyla bulmak şu an için mümkün değil.Yalnız şirketlerin tek tek yaptıkları açıklamalar mevcut.

Android-5.0

Google

Nexus 4, 5, 7 ve 10 bu güncellemeyi alacak telefonlar arasında.—> kaynak

nexus-android-5.0-guncelleme

HTC

HTC nin modelleri için resmi twitter kanalındaki yazışmalarından M8 ve M7 nin bu güncellemeyi alacağını anlıyoruz.İlaveten One model cihazların da bu güncellemeyi alması için çalışıldığı da belirtilmiş.—> kaynak

htc-android-5.0-guncelleme

Sony

Sony firması da bu konuda resmi blog açıklamasını yaptı.Buna göre Z serisini kapsayan Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact ve Xperia Z3 Tablet Compact modeller bu güncellemeye sahip olacak. Z2 ve Z3 modellerin 2015 başında ve devamında da yukarıdaki cihazlar için güncellemenin geleceği belirtilmiş.—> kaynak

LG ve Samsung

Bu iki marka için resmi bir açıklama göremedim.Fakat LG de G2 ve G3, Samsung için de en azından galaxy S4 ve Galaxy Note 3 ‘ün bu güncellemeyi alacağı tahmin ediliyor.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.