Adsense Sarı Arka Plan Sorunun Çözümü

adsense-sari-arkaplan

Adsense blog yazarları için en kazançlı ve en güvenilir gelir kaynaklarından birisi.Bu yüzden biz blog yazarları sitemizde adsense reklam kodlarını yerleştirerek ondan maksimum kazanç elde etmeye çalışırız.

Adsense maksimum gelir kazanmak için bildiğiniz gibi reklam yerleşimi ve renkleri çok önemlidir.Çünkü reklamınız sitede ayrı bir parça değil site içeriğinden bir kısımmış gibi görüntülenmesi gerekiyor.Bunu engelleyen unsurlardan birisi herhangi bir değişiklik yapmamanıza rağmen reklam yüklenmeden önce arka plan olarak sarı rengin belirmesi.Peki adsense sarı arkaplan problemi nasıl çözülür ?

Öncelikle şunu söyleyeyim bu reklam kodlarınızla alakalı bir durum değil.Tamamen temanızdaki css kodları ile ilgili.Sitenizde reklam kodlarını eklediğiniz zaman google standart olarak ins etiketini ekler ve çoğu temada bu etiket açık sarı rengi arka plan olarak kullanır.Bu durumda çözüm ins etiketinin arkaplan rengini beyaz olarak değiştirmek olacak.Nasıl mı ?

Blogger CSS ekleme

Adsense gelir artırma yöntemleri

  • Blogger hesabınıza giriş yapın
  • Şablon düzenleme kısmına gelin ve aşağıdaki kodu bulun :

]]></b:skin>

  • Bu kodun üzerine aşağıdaki kodu ekleyin ve şablonunuzu kaydedin.

ins {
    background-color: #FFFFFF !important;
}

Sayfanızı yeniden görüntülediğinizde adsense reklam ekleyince sarı gösteriyor probleminizin çözüldüğünü göreceksiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.