Türk Telekom Şebeke Problemi

Eğer yeni yapılmış bir binaya taşınmışsanız internetsiz ve telefonsuz aylara hazırlıklı olun.Eviniz merkezi yerde de olsa eğer kazı yapılacak ve binanıza kablo çekilecekse türk telekom şebeke problemi yaşayacağınız günler yakındır demektir.

Türk telekom ne yazık ki elektrik ya da su bağlantılarındaki işlemler gibi hızlı yanıt vermiyor.Arkasına sığındıkları konu internetin onlar kadar temel ve acil ihtiyaçtan sayılmaması.Şimdi içinizde “arkadaş 21. yüzyıldayız ve hala aylarca internet problemimi yaşayacağız ” dediğinizi duyar gibiyim.Maalesef canlı örnek olarak kardeşiniz -ben- dün itibariyle 18 aylık süren mücadelemin sonunda evime internet bağlatmayı başarabildim:)Çünkü kolay kolay  türk telekom şebeke vermiyor.

türk-telekom-şebeke-problemi

 • Yeni ev olması
 • Site olması sebebiyle talep azlığı
 • Yıllık bütçe yetersizliği
 • Çevre düzenlemesi yapılması dolayısıyla kazı işlem prosedürleri

gibi sebeplerden ötürü maalesef şebeke alamıyorsunuz.Üstelik bimere şikayet etseniz dahi bir bayan sizi arıyor ve planlarda yoksunuz diyor.Şikayet kapanıyor !!!Bölge telekom şubelerine başvursanız dahi net bir tarih alamıyorsunuz.Saçmalığa bakın.Sanki köy arabası.Dolunca kalkar işlemi yapılıyor.Bekleyin ne zaman gelirse artık…

Şebeke problemi çözümü nedir ?

Daha farklı ne uygulayabilirdim bilmiyorum ama sizler için bu süreyi neler kısaltırız onlar hakkında bir kaç şey paylaşmak istiyorum:

 1. İlk olarak apartmanın yapım aşamasını yakaladıysanız müteahhitin telekom başvurusunda bulunmasını ve kazı işlemlerinin çevre düzenlemesi yapılmadan olmasını sağlayın.Ev alırken dikkat edilmesi gereken konular listesine bunu da eklemeliyiz :)
 2. Bina kurulu ise apartmandaki herkesin başvurusunu almaya bakın.Herkes gitsin telefon başvurusunu yapsın.İnternet değil telefon yapsın.Bağlandıktan sonra kapatırsınız yeterki şebeke gelsin.
 3. Başvurular tamamsa sıra proje onayında.Bunun için bağlı olduğunuz telekom müdürlüğünün proje birimine ulaşın.Onlar haricinde kimse bilmez.Sekretere derdinizi anlatmaya gerek yok.Onlardan tarih almaya çalışın.
 4. Proje onayından sonra sıra yapım işlemlerinde.Bunu taşeron firma yapıyor.Aynı şekilde ilgili kişinin numarasını alın ve yapım işlemlerinin ne aşamada olduğunu söyleyin.

Aslında elden çok bir şey gelmiyor ama arayıp takip etmekte fayda var.

İşin diğer ayağı da türkcell süperonline.Al birini vur ötekine desem yanılmış olmam sanırım.Bir yandan da onların fiber getirmesini sağlamaya çalışın.

Tüm bu süreç içerisinde nasıl internete bağlanabilirim?

Hemen hemen hepimizde akıllı telefon olduğunu varsayarsak telefonunuza modem olarak kullanabilirsiniz.Bunun yanında 3G modem alabilirsiniz.En son çare komşunun internetine ortaklık olabilir.

Son Sözler

Blogumda bildiğiniz gibi ara ara günlük yaşantımızda ihtiyacımız olabilecek, benim yaşadığım ve tavsiye önereceğim bazı olayları sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Yine beni çıldırtan ve 18 ay internetsiz bir şekilde sürünmeme sebep olan bir olayı sizlerle paylaşmaya çalıştım.Komik, acı, zorluk getiren bir durum ama maalesef yeni binalar için telekom şebeke problemi yaşanıyor.Sıkı bir takip ile alternatif yolları deneyerek internetinize erişebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

 1. Bahcedeyim ve sebeke yok ama tam karsimizda okul var tahminen 500 m ilerde ama orda sebeke var bizim burda yok kac gunde gelir

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.