Facebook Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır

Facebook da durum güncellemesi yaptığınızda ya da profil resminizi değiştirdiğinizde arkadaşlarınız kendi sayfalarında bu değişimi görebiliyorlar. Fakat bazen bu durum çok da istenen bir şey olmayabiliyor.Örneğin sık sık profil resmi değiştiriyorsanız arkadaşlarınızı haberdar etmeden bu değişikliği yapmak isteyebilirsiniz.Peki ama nasıl ?

Facebook da profil resminizi değiştirdiğinizde arkadaşlarınıza bildirim gider, yorum ya da beğenme bildirimi size gelir.Bunun yanında default olarak herkes profil resminizi büyüterek görebilir.Şimdi sırasıyla bunları nasıl engelleyebilirsiniz onu paylaşacağım.

facebook-bildirim-ayarlari

Profil resmi değişiminde bildirim almayı engelleyin

facebook-bildirim-alma-engelle

Profil resminizi değiştirmek için bildiğiniz prosedürü uygulayın.Daha sonra yukarıdaki resimde de göreceğiniz “bildirimi durdur” linkine tıklayın.Bunu yaptığınızda artık arkadaşlarınızın resminize yaptığı yorumlar ve beğenileri bildirim olarak almayı engellemiş olacaksınız.

Profil Resminizin Tıklanabilirliğini Kaldırın

facebook-profil-resmi-tiklama-kaldır

Resminizi değiştirdikten sonra eğer herhangi bir ayar yapmazsanız arkadaşlarınız ya da tanımadığınız kişiler resminize tıklayarak büyütebilirler.Eğer bunu engellemek istiyorsanı profil resminizi değiştirdikten sonra sağ taraftaki ayar ikonuna tıklayarak aşağıdaki resimdeki gibi “sadece ben” olarak ayarlayın.

Profil Resmi Değiştirdiğinizde Arkadaşlarınıza Bildirim Gitmesini Engelleyin

Bunu yapmak da gayet kolay.Resminizi değiştirdikten sonra hemen zaman tünelinize gidin.Burada fotoğrafınızı değiştirdiğinizi belirten bir bildirim göreceksiniz.Sağ taraftaki ok işaretine tıklayarak seçenekler menüsünü açın ve “Zaman tünelinde gizle” yi tıklayın.

Son Sözler

Facebook bildirim ayarları konusunu, yukarıda paylaştığım şekilde düzenleyebilirsiniz.Gizliliğe çok önem veriyorsanız bu adımları muhakkak deneyin.Tabii sürekli profil resminden hareketle işlemleri gerçekleştirdik fakat benzer şekilde paylaşımlarınızı düzenleyebilirsiniz

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.