Gmail de Spam Mailler Nerede Yer Alıyor

Yazı başlığı biraz komik gelebilir ama google aramalarında bu tarz bir aramayla bloguma ulaşan çok sayıda okuyucum olduğunu öğrendim.Bu yüzden kısa da olsa bir bilgilendirme yazısı yazmak istedim.Eğer gmail hesabıyla çok fazla haşır neşir değilseniz spam klasörünü bulmanız biraz zor olabilir.Çünkü alışılmışın dışında bir alt menülerde yer alıyor gmail spam kutusu.

Bazen önemli düşündüğümüz mailleri gmail önemsiz görüp onu doğrudan spam klasörüne gönderebiliyor.Böyle olunca nerede bu mail deyip aranıp duruyoruz.Bunun için arada bir spam klasörünü kontrol etmek de fayda var.Özellikle bu sıkıntıyı feedburner mail abonelik konusunda yaşıyorum.Çünkü çoğu okuyucum abonelik isteğini onaylamadığından maalesef son yazıları alma işlemi tamamlanmamış oluyor.

gmail-spam-mail

Biz konumuza geri dönersek :

  • Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüye fare ile gelin.
  • Chat ekranı da yer aldığından o kısım biraz sıkışık fakat siz fare ile gelince chat ekranı aşağıya doğru sürüklenecek.
  • En altta diğer menüsünü göreceksiniz.Aşağıya doğru baktınızda spam klasörünü resimdeki gibi bulacaksınız

gmail-spam-nerede

Evet bu şekilde spam maillerinize ulaşabilirsiniz.

Spam Maillerde Nasıl Arama Yapabilirim ?

Sıra geldi o çok beklediğiniz maili spam klasöründe aramaya.Gmail için bunun için filtre oluşturmuş durumda.

Gmail hesabınız açıkken arama çubuğunun hemen yanında yer alan ok ▼ işaretine tıklarsanız filtre menüsüne ulaşırsınız.Burada tüm postalar yerine spam seçerseniz aramanız bu klasörde yapılacaktır.

gmail-spam-kutusu-arama

Son Sözler

Evet gmail de spam nerede derseniz bu yazımda paylaştıklarımı izleyerek bulabilirsiniz.Bunun yanında bir adresteki mailin asla spam kutusuna düşmesini istemiyorsanız gmail de mail spam kutusuna düşmesin konulu yazımı okuyabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.