Facebook Oyun İsteklerini Engelleme Nasıl Yapılır

Facebook kullanan birisi olarak eminim siz de benim gibi en yakın arkadaşınızın gönderdiği saçma oyun isteklerinden bıkmışsınızdır.Facebook üzerinden oynanan oyunlarla yakından uzaktan alakam olmadığı için maalesef bu oyun istekleri beni fazlasıyla rahatsız ediyor.Merak edip o bildirim ikonuna tıkladığımda gördüğüm oyun istek bildirimi beni yıkıyor:)Neyse üşengeçlik yaparak ayarlar sekmesine girmediğim için sürekli bu istekleri görmek zorunda kaldım.Fakat artık üşengeçliğimi bırakıp konuyu araştırdım ve facebook oyun isteklerini engelleme çözümünü de sizlerle paylaşmak istiyorum:

Facebook-oyun

  • Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki ▼ ikonuna tıklayarak ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza farklı ayarları yapabileceğiniz sayfa gelecek.Buradan engelleme menüsüne tıklayın.

facebook-oyun-istek-engelle

  • Bu kısımda aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere iki farklı engelleme yapabiliyorsunuz.İsterseniz arkadaşınızın adını yazıp ondan gelen istekleri engelleyebilir ya da uygulamanın adını yazarak sadece yazdığınız uygulamalardan gelen istekleri engelleyebilirsiniz.

facebook-oyun-istek-engelle-2

Bunun için ben gelen geçmiş bildirimleri kontrol ederek en fazla aldığım oyun isteklerini yazdım ve onları listeye ekledim.İsterseniz siz de öyle yapabilirsiniz.Facebook oyun isteklerini engelleme işlemini yukarıdaki adımlarla basitçe yapabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Ben kendi engelleme yolumu yazayım : Akışın sol tarafında ''uygulamalar'' altından ''Oyunlar'' a giriyorum. Çıkan sayfada hemen altta '' Arkadaşlar Arasında Şimdi Popüler'' kısmının altındaki oyunlara tek tek tıklıyorum. Her oyuna tıkladığım da açılan sayfada hemen sağ altta ''engelle'' seçeneği var. Oraya tıklıyorum. Tabi bu işlemi normal zamanlarda istek gelmediğin de engelleyebildiğim kadar oyun engelleyeyim mantığıyla yapıyorum.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.