Facebook Messenger Yüklemek Zorunda Mıyız?

Facebook son messenger uygulamasıyla adeta bazı kullanıcıların sinirlerini zorluyor.Evet kabul ediyoruz, sosyal medya yaşantımızın çoğunu facebook kaplıyor fakat bu messenger uygulamasını zorunlu tutmak da nedir?Şikayetim şu ki amacı sadece facebook mesajları görüntülemek olan benim gibi insanlar ihtiyacı olmayan yeni bir programı telefonuna kurmak istemiyor.Fakat maalesef telefonumuzda mesaj simgesindeki bildirimi görmemize rağmen maalesef yeni uygulamayı yüklemeden mesajlarımızı göremiyoruz.

Kimse tutmasın beni bu yazımda facebook a kusacağım :) .Bir kere uygulamanın kendisi populer uygulamalardan en ağır olanı.Yani eminim çoğu insan sırf bu yüzden akıllı telefon değiştirmek zorunda kaldı.Üstelik “ben eski sürümü kullanmak istiyorum, sadece paylaşımları göreyim yeter “ deme lüksünüz de yok.Bunun yanında telefonumuza kurulum yaparken verdiğimiz izinleri de söylemiyorum :)

facebook-messenger-yuklemek-

Messenger uygulamasına gelirsek, maalesef bu uygulamayı yüklemeden telefonumuzdan mesajlarımızı göremiyoruz.Sadece tarayıcı ile bağlanarsak görebiliyoruz.Bunu çözmek için bazı arkadaşların telefonunda işe yarayan bir yöntem var.Belki sizde de çalışabilir.Şöyle ki

 • Messenger uygulamasını yükle dedikten sonra uygulama indirilmeye başlandığında tamamlanmadan yarıda kesin, sonra facebook uygulamasına geri dönün ve mesajlarınızı görüntüleyin.

Eğer işe yaradıysa ne ala!!!

Son Sözler

Utanmaz uygulama bir de telefon numaranızı istiyor !!!Vermemek için direnin.Numaranızı vermeden de uygulamayı yükleyebiliyorsunuz.Poyraz amma yazdın yükle gitsin uygulamayı dediğinizi duyar gibiyim.İnat ettim yüklemeden devam etmeye çalışacağım.Bakalım ne kadar dayanabileceğim …

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. Samimi Blog18/8/14 14:55

  Facebook adeta gizliliğimizi sömürüyor.Ve canı sıkıldıkça saçma sapan uygulamalar getiriyor.Mesela gereksiz ve başarısız olan Facebook Home basit bir örnek.Ayrıca gizlilik konusundada emin olun çok zorluyor şansını.Aylar önce gündeme düşen gizliliği ihlal eden bir izin hakkı vardı.Blogumda yazmıştım.Okuyunca ağzınız bir karış açık kalacak.

  Yazıyı okumak için buyrun linki;

  http://www.blogsamimi.blogspot.com.tr/2014/06/facebook-yeni-ozelligi-ile-gizliligi.html

  YanıtlaSil
 2. Poyrazz sonuna kadar haklısın aynı durumdayım mesenger görmek istemiyorum telefonumda eski sürüme gecebilmek icin ne yapmam gerekir yeni bi teknik gelismedimi ,nerden bulastım hic bulaşmayanlar halâ eski sürümü kullanıyorar.Yeni bi teknik varsa biri bana yarımcı olabilrmi Lütfen ya offf..

  YanıtlaSil
 3. Messengeri nasıl siler eski sürüme gecerim biri bana yardımcı olabilirmi Lütfen yya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. FAcebook u kaldırıp tekrar yüklemeyi denediniz mi ?

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.