Paypal Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

PayPal kredi kartı bilgilerinizi kimseyle paylaşmadan online ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan güvenli bir ödeme yöntemidir.Birçok ülkede kullanılabilen ve 1988 de kurulan Paypal, Türk Lirası, ABD Doları ve Euro dahil olmak üzere birden fazla para biriminde ödeme yapmanıza imkan veriyor.Eğer siz de kredi kart bilgilerinizi vermeden alışveriş yapmak isterseniz özellikle yurtdışı alışverişlerinde paypal ‘ı tercih edebilirsiniz.Bu ödeme şeklinin nasıl bir sistem olduğundan bahsettikten sonra paypal para çekme işleminden bahsetmek istiyorum.

Blog sahipleri reklam veya hizmet anlaşmaları kapsamında zaman zaman paypal için ödeme yaparlar.Çünkü bankacılık işlemlerinde ücret kesintisi olduğundan paypal daha cazip gelir.Eğer sürekli alıcı tarafıysanız bir şekilde elinizdeki parayı bozdurmanız gerekmektedir.Bunun  için yapmanız gereken paypal a hesap ekleyerek ödemenin hesaba yatırılmasını sağlamak . Peki nasıl ?

 • Paypal hesabınıza giriş yapın.
 • Daha öcne banka hesabı eklemediğiniz varsayarsak kullanıcı profili >>> Banka hesabı ekleyin veya düzenleyin linkine tıklayın.

paypal-para-cekme-1

 • Çıkan menüde banka hesabınıza ait IBAN ve ad soyad bilgilerini ekleyerek kaydedin.
 • Şimdi üst menüden Para Çekin menüsüne tıklayın.
 • Açılan pencerede Banka hesabına para çekimini tıklayın.(Ücretsiz olduğundan bu yöntemi tercih ediyoruz.)

paypal-para-cekme-2

 • Az önce tanımladığınız hesabı göreceksiniz.Ne kadar para çekmek istediğinizi yazıp işlemi tamamlayabilirsiniz.

paypal-para-cekme

Blogger da Paypal Ödeme Butonu Nasıl Eklenir

Bu işlemi doğru bir şekilde yaptıysanız sistemde de göreceğiniz gibi 5-7 iş günü içerisinde ödemeniz hesabınıza yapılıyor.Bunun yanında unutmadan paypaldan parak çekebilmek için minumum bakiye kısıtlaması yer alıyor.ABD doları için 10$ ve Türk lirası içinse 15 TL.

Paypal hesabındaki parayı bozdurmak isteyenler için faydalı bir yazı olduğunu düşünüyorum.Paypal para çekme işlemlerini yukarıda paylaştığım gibi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

 1. Paypal ne kadar güvenilir Poyraz bey. Ben çok güvenemiyorum herhangi bir sıkıntı çıkarır mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla ben alışveriş yaptım ve yapıyorum.Bir sıkıntı olmadı.Zaten uluslararası bir firma yani böyle bir sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.