Facebook Haber Kaynağında Gizlediğiniz Kişileri Nasıl Tekrar Gösterebilirsiniz

Facebook her geçen gün kendi sistemini güncellemekte ve sistemine yeni özellikler katmakta.Fakat her değişen sistem maalesef bazı alışkanlıklarımızı değiştiriyor.Çünkü eskiden yapmaya alıştığımız bazı ayarlar farklı yere taşınmış olabiliyor, ara ki bulasın.Bunlardan bir tanesini de geçen gün bizzat ben yaşadım ve bir türlü aradığım sorunun cevabını bulamamıştım.Şöyle ki özellikle seçim zamanlarında maalesef partizanlık seviyesinde paylaşım yapan arkadaşlarım oluyor ve yaptıkları paylaşımlarla insana illallah ettiriyorlar.Bu yüzden bu türden sıkıntı yaşadığım arkadaşları maalesef bazen facebook haber kaynağı akışından kaldırmak zorunda kalıyorum. Buraya kadar her şey tamam fakat yarın hangi arkadaşları gizledim, ya bu adam ne yapıyor ben niye bildirim almıyorum dediğim zaman da bu sorunun cevabını bulamamıştım.Neyseki yaptığım son araştırma ile bu sorunun cevabını buldum ve siz de bu tür sıkıntı yaşıyorsunuz diye facebook haber kaynağında gizlediğin kişileri tekrar göstermek konulu yazımı paylaşmak istedim.

facebook-haber-kaynagi

Bildiğiniz gibi paylaşımlarını görmek istemediğiniz kişileri hemen paylaşımın sağ tarafında yer alan ok tuşuna tıklayarak takibi bırak diyerek engelleyebiliyorsunuz.Peki bu işlemi nasıl geri alacağız ?

  1. Facebook hesabınıza giriş yapın
  2. Sol tarafta yer alan haber kaynağı yazısının üstüne fare ile gelin ve beliren dişli ikonuna tıklayın.Ayarları Düzenle’yi seçin

Facebook-haber-kaynagi-düzenle

  • Karşınıza çıkan yeni sayfada paylaşımlarını almak istemediğiniz kişi, sayfa ve grupları göreceksiniz.Burada hangisini kaldırmak istiyorsanız X işaretine tıklayarak tekrar paylaşımlara haber kaynağında yer verebiliirsiniz.

Facebook-arkadas-bildirim-gizleme-geri-al

Son Sözler

Görünüşte gayet basit fakat yeterli açıklaması bulunmayan bir konuyu sizlerle paylaştım.Eminim benimle aynı sorunu yaşayan okuyucularım var.Yukarıda paylaştığım gibi facebook haber kaynağında gizlediğiniz kişileri tekrar gösterme işlemini yapabileceksiniz.Herhangi bir sorunuz olursa yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.