Facebook sayfası olup sayfasında link paylaşım yapanlar belki fark etmiştir fakat bu özelliği atlayanlar olması durumuna karşı bu yazımda etkili bir facebook ipucu paylaşacağım.Aşağıdaki resme dikkat edin.Facebook sayfanızda bir link paylaştığınız zaman aşağıdaki resimdeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

facebook-durum-guncelleme

Resimde de göreceğiniz üzere sağ-sol ok tuşları yardımıyla eğer yazı içerisinde farklı resimler mevcut ise bu reismler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.Buna ilaveten kendi resminizi yüklemek isterseniz facebook buna da izin veriyor.Görüntü yükle linkine tıklayarak resminizi yükleyebilirsiniz.Bu aşamaya kadar sanırım çoğunuz bunu biliyorsunuz.

Farkında olmayanlar için bu aşamadaki diğer özellikten bahsetmek istiyorum.Eğer paylaşımınızdaki yazı başlığı ve açıklaması üzerine fare ile gelirseniz bu açıklamayı düzenleyeceğiniz kısım beliriyor.Bu şekilde yazı başlığınızı daha çekici hale getirebilir ya da açıklama kısmına daha merak uyandıran açıklamalar girebilirsiniz.

Facebook Durum Paylaşımlarınıza Direkt Link Nasıl Alınır

Eminim çoğunuz bu özelliği biliyorsunuz fakat ola ki fark etmeyenler için facebook durum güncellemenizi bu şekilde düzenleyebieceğiniz yazımı paylaşmak istedim.