GM Discovery 4.4 Kitkat Yükleme Nasıl Yapılır

Geçtiğimiz yılın en çok satan telefonları arasında yer alan general mobile discovery, Kitkat 4.4 güncellemesini aldı.Şu an beta sürümü olarak yayınlanan bu güncelleme, general mobile firmasının resmi sitesi üzerinden mail yoluyla indirilip kullanılabilir durumda.Diğer türlü telefonunuzdan son sürümü kontrol et dediğinizde muhtemelen telefonunuzda son sürüm yüklü mesajını alıyorsunuzdur.Bu yüzden discovery kitkat yükleme işlemine başlamak istiyorsanız önce dosyayı indirip, sonra manuel olarak telefonunuza kurmalısınız.

Android 4.4 Kitkat güncellemesini telefonunuza yüklemek için general mobile resmi sitesini ziyaret ederek mail adresinizi yazın ve linki gönder butonuna basın.Kısa bir süre sonra sistem size aşağıdaki maili gönderiyor :

Sayın Discovery Kullanıcısı;

Ekteki dökümanı dikkatlice adım adım okuduktan ve tüm işlemleri yaptıktan sonra , Discovery 4.4.2 Kit-Kat güncellemesini telefonunuza yükleyebilirsiniz.

 

Telefonunuzun 4Gbyte ya da 16Gbyte olmasına göre iki farklı indirme linkini alacaksınız.Hangisi sizin için uygunda 390 Mbyte lık dosyayı indirebilirsiniz.

GeneralMobileDiscovery1

Dosyayı indirdikten sonra güncelleme işlemine başlamadan önce muhakkak telefonunuzun yedeğini alın ve harici SD kartı çıkarın.

Telefonunuzun şarja takılı ya da en az %35 oranında bataryaya sahip olduğundan emin olun.

GM Discovery 4.4 Kitkat Nasıl Yüklenir

  • Eğer dosyayı direkt bilgisayarınıza yüklediyseniz USB bellek aracıyla telefonunuza aktarın.Telefonunuzdan indirdiyseniz dosya direkt Download klasörüne inecektir.(Dahili Depolama/ Download)
  • Dosyanın telefonunuzda olduğundan emin olduktan sonra normal menü ekranında Sistem Güncelleme/ Menü Tuşu/ Yerelden güncelleme paketini seç adımlarını takip edin.
  • Çıkan ekranda az önce telefonunuza kaydettiğiniz güncelleme paketini seçin.
  • Daha sonra size güncellemek isteyip istemediğini soran bir ekran karşılayacak.Güncelle yi seçerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Telefonunuz güncellemeye başladığında ilk açılışı geç olacaktır.Bu yüzden telaş etmeyin.

Uyarı

Şu an yayınlanan GM discovery 4.4 güncellemesi henüz son hali değil.Beta sürümü.Bu yüzden internetten okuduğum kadarıyla çoğu kullanıcı yükledikten sonra sıkıntı yaşıyor.Bu yüzden size tavsiyem biraz daha beklemeniz.

Güncelleme

Discovery kitkat yükleme artık resmi olarak kullanıcılara sunuldu.Menu>Ayarlar>Telefon hakkında yolunu izleyip sistem güncellemelerini seçin.Yükleme uzun sürecek bu yüzden wireless ile bağlanmanız ve en az 1 saatlik vaktiniz olduğunda yüklemeye başlayın.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.