Blogger Blog Açma Aşamaları Nelerdir?

Blogger konusunda o kadar makalem var fakat geçen kontrol ettiğimde nasıl blog açılacağını yazmayı atlamışım.Bu eksikliği gidermek ve yeni başlayanlara yol gösterici olması açısından blog açma aşamaları yazımı hazırlamak istedim.Blogger özellikle blog hayatına yeni başlayanların tercih ettiği blog sistemidir.Çünkü herhangi bir ücret ödemeden bir gmail hesabıyla yazı oluşturup yayınlaması kolay bu sistemi tercih edebilirsiniz.Yalnız tabii blogger sadece başlangıç seviyesi kullanıcıları için değil orta düzeyde yarı profesyonel sistelerin de tercih edip kullanacağı bir sistem.Bildiğiniz gibi ben de blogger kullanıyorum ve para da kazanabiliyorum.Eğer siz de blog dünyasına adım atmak ve kolayca anlaşılabilen ücretsiz bir servis kullanmak istiyorsanız blogger ı tercih edebilirsiniz.Peki blogger blog açma işlemi nasıl yapılır ?

Blogger da blog açma kolay bir şekilde bir kaç adımı gerçekleştirerek yapılacak bir iş.

 • Blogger adresine tıklayarak gmail hesabınızla giriş yapın.
 • Sol tarafta yeni blog butonunu göreceksiniz.Ona tıklayın.

Blogger Kontrol Paneli

 • Karşınıza yeni pencere gelecek.Buraya blog adresinizi ve blog başlığınızı yazıyorsunuz:Blogger ücretsiz platform olduğu için alınmamış adres bulmak için biraz fazla denemeler yapabilirsiniz.
 • Adres işlemi de tamamsa aşağıdaki temalardan birini seçip blog oluştur butonuna tıklayın.
image14[1]

Yapmanız gerekenler ilk aşamada bu kadar.Gördüğünüz gibi 2 adımda blogger blog açma işini hallettik.Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde yaptıysanız blogger daki ilk blogunuzu açmış oldunuz.Artık yukarıda ayarladığınız blog adıyla siz de internette yer almaya başladınız.Sırada ne mi var?Sırada ise açmış olduğumuz blogger a bazı temel ayarları uygulamak var.Aşağıda temel nitelikte bir kaç önemli ayrıntının yer aldığı yazılarımı kontrol edebilirsiniz :

Blogger da blog açtıktan sonra yapılması gerekenler

Blogger şablon değiştirme

Blogger sabit sayfa oluşturma

Blogger sitemap oluşturma

Blogger meta tag ayarları

Arama sonuçlarında yazı başlığı blog başlığından önce görünsün

Diğer yazılarıma blogger ipuçları etiketine sahip yazılarımda bulabilirsiniz.

Son Sözler

Blog açma aşamaları ne kadar yukarıdakilermiş gibi dursa da öncesinde muhakkak bir plan yapmalı ve sonrasında bu adımlara geçmelisiniz.Blog başlangıç rehberi adlı konumda bunlardan uzun uzun bahsetmiştim.O yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.O adımları tamamladıktan sonra blog açma işlemine girişmelisiniz.Sağlam temeller ve planlar üzerine oturtulmuş her blog tutar, yeterki sabır ve azimli çalışma gösterin.Hepinize başarılar…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

6 yorum:

 1. KIYMETLİ BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

  YanıtlaSil
 2. Bilgiler için teşekkürler faydalı bir konu.

  YanıtlaSil
 3. Gayet güzel açıklanmış bilmeyenlere çok yardımcı olacaktır. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Detaylı ve güzel anlatımınız için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 5. Güzel Yazı oLmuş emeğine sağlık teşekkürler..
  sesli chat

  YanıtlaSil
 6. Güzel olmuş emeğinize sağlık

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.