Sony, Xperia Z2a Modeli İle Karşınızda

Gün geçtikçe akıllı telefon piyasasında yeni yeni modeller karşımıza çıkmaya devam ediyor. Dünya devlerinden olan sony de Xperia Z model telefonuyla büyük başarı ve kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Zaman zaman akıllı telefon serisine yeni modeller ekleyerek tanıtımını gerçekleştiren Sony firması, xperia Z2a modelini de geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Sony Xperia Z2a

Bu konumuzda sizlere yeni akıllısı ile büyük kitlelere ulaşmayı hedefleyen sony nin "Xperia Z2a" isimli akıllı telefonunun incelemesini yapacağız.

Sony  Xperia Z2a cep telefonunun özellikleri:

Oldukça geniş ekrana yer verilmiş olan telefon 5 inç büyüklüğe sahiptir. Full HD IPS LCD ekrana yer verilmiş bu modelde Qualcomm’un 2.3 GHz hızda çalışmakta olup 4 çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisinden güç almaktadır. 3 GB RAM bulunmakta olup 16 GB hafızasını bünyesinde barındırdığı bildirilmektedir. 128 GB  microSD kart desteğide bulnan Sony Zperia Z2a'nın  arka bölümünde 20.7 MP çözünürlükte 4 k'ye yakın  video kayıt edebilme kapasitesi de bulunmaktadır.

Bünyesinde yer alacak olan Wi-Fi, Bluetooth 4.0 veri transfer teknolojiside olacaktır. Sony serisinin bu akıllı cihazının  ön bölgesinde VGA kamera bulunmaktadır. Android  4.4.2 KitKat işletim sistemini kullanmaktadır. 

Sony Xperia Z2a  suya karşı dayanaklı olması da en iyi özellikleri arasında yer almaktadır. Seviye açısından üst seviye diye tabir edebileceğimiz yüksek performanslı kullanışlı bir telefondur.  Sony Xperia Z2a’nın ilk önce Tayvan'da  ülke pazarına çıkarılacaktır.  Şu anlık dünya ülkelerinde hangi tarihte  satışa sunulacağı bilgisi ve fiyat etiketi hakkında da  ve net bilgi bulunmamaktadır.

Ben  ıbrahim fırat. Sitemizde yararlı bir çok konuya yer vermekteyiz. Webmaster, seo, sağlık, ıslam, Teknoloji, Blogger, Wordpress, web dersleri ve daha  fazlası için sizleri  sitemize bekliyoruz. >>>    ibrahimfirat.net

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.