Siteniz İçin Reklam Verebilecekleri Bulmanın Etkili Yolları

Tanıtım yazıları ya da banner reklam alanı satışı  google adsense reklamlarından elde edilen gelirin yanında blog sahiplerine extra gelir sağlayan önemli kaynaklardan birisidir.Bu yüzden çoğu blog sahibi sitesinde reklamını yayınlayacağı firmaları ya da siteleri bulmaya çalışmaktadır.Bildiğiniz gibi ben de blogumda bu konuda web site sahiplerinin ya da firmaların tanıtım yazılarına ya da reklamlarına yer veriyorum.Çoğu okuyucum aldığım maillerde internetten para kazanma konusunda siteme reklam verenleri nasıl bulduğumu soruyor.Bu sorulara cevap niteliğinde olan %100 kullandığım ve başarılı olduğum yöntemleri blogumda sizlerle paylaşmak istedim.

reklam-ver

Google Sponsor Reklamları

Aslında basit fakat çoğumuzun göz ardı ettiği bir yöntem.Google da arama yaptığımız zaman önde çıkan sonuçlarda reklam verenlerin konu ile ilgili linklerini görüyorsunuzdur.İşte onlar bizler için potansiyel müşteriler.Örneğin blogunuz seo ile alakalı bir blog.Google da seo aramasını yaptığınız zaman ülkemizde reklam veren firmaları göreceksiniz.İşte bu firmalara kendinizi tanıtan mail atarsanız sitenizde reklamını yayınlamasına ikna edebilirsiniz.

reklam-veren-google-ara

Aynı Kategorideki Blogları Kontrol Edin

Sizin rekabetçiniz olan blogların reklam politikalarını takip edin.Kimin tanıtım yazısını yayınlayıp kimin reklamını bloglarında yer veriyorlar.Verdikleri bannerlere ve linklere tıklayarak ilgili siteye ulaşın ve reklam teklifinizi kendilerine ulaştırın.

Reklam Verenler Bir Blogda Neye Dikkat Eder

Forumları Takip Edin

Populer webmaster forumları aslında reklam ticaretinin en aktif olarak döndüğü yerdir.Genellikle bu forumlarda reklam alım ve reklam satış kısmı olur.Sitesinin reklamını yapmak isteyenlere özel mesaj yoluyla ulaşabilir ya da siteniz reklam yayınlayabileceğinizi yeni bir başlık açarak forumdaki kişilere duyurabilirsiniz.

“Reklam Verin” Banner ine Blogunuzda Yer Verin

Son adımda sitenize bir şekilde ulaşan ziyaretçilerin kulaklarına reklam nidalarını fısıldamak olacaktır.Sitenizi ziyaret eden farklı kategorilerdeki blog sahiplerine blogunuzda reklam için hedef gösterin.Bir reklam sayfanız olsun ve o sayfada kendinizi iyi pazarlayabileceğiniz açıklamalarınıza yer verin.Onlara sitenizde reklam vermeye cesaretlendirecek açıklamaları sunun.Gerekli yerlerde reklam ver bannerine yer vererek onların dikkatini çekmeyi başarın.

Blogunuzun Reklamını Yapabileceğiniz 4 İlginç Yöntem

Son Sözler

EhliBlog da reklam yayınlamak için reklam veren kişileri nasıl bulduğumu yukarıda sizlerle paylaştım.Yukarıdaki yöntemlerle etkili kurumsal firmalara ulaşabilir, karşılıklı anlaşma ile ilişkilerinizi sıkı tutarak uzun süreli anlaşmalar yapabilirsiniz.Peki siz sitenize reklam verebilecekleri nasıl buluyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

7 yorum:

 1. Hocam banner nasıl ekleyebilirim bloguma.Bu konuda bilgim yok benim.Yardımcı olur musunuz.İletişim adresimi blogumun iletişim kısmında bulabilirsiniz.

  Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buradaki yazımı okuyarak sitenize banner ekleyebilirsiniz :
   http://www.ehliblog.com/2012/01/blogunuza-125x125-reklam-banner-ekleyin.html

   Sil
  2. Hemen okuyorum teşekkürler

   Sil
 2. Çok güzel bir yazı tebrik ederim. Bu bilgileri paylaştığınız için de teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim.

   Sil
 3. Teşekkürler, bende reklam arıyorum inşallah bulurum :) Ayrıca para aktarımını naıl gerçekleştiriyorsunuz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. para aktarımı banka üzerinden havale veya eft ile oluyor.

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.