Google Artık Arama Sonuçlarında Yazar Resmi Göstermeyecek

Google geçtiğimiz dönemde arama sonuçlarında yaptığı değişikliklerle adından çokça söz ettirdi.Özellikle google plus sosyal medya aracıyla arama sonuçlarını bağdaştıran google, spam içeriği önlemek ve tıklanma oranını artırma adına arama sonuçlarında yazar resmini gösteriyordu.Böylelikle arama sonucunda yazar resmini gören internet kullanıcıları güvenilir kaynaklı bir yazı olduğunu düşündüğünden profil resmi olan sonuçları daha çık tıklıyordu.Bunu bilen blog sahipleri de gerekli authorship ayarlarını yaparak gerçek profil fotoğraflı sayfalarını blogları ile ilişkilendirerek arama sonuçlarında profil fotoğralı bir şekilde yerini aldılar.

Google arama sonuçlarındaki serüveni bu şekilde ilerledi.Fakat ne olduysa geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamayla artık yazar resmi arama sonuçlarında yer almayacak.Sebebi ise net olarak belirli değil.Daha çok tasarımın bu şekilde daha şık olacağı gibi bir yüzeysel ifade geçilmiş ama görünen o ki google, gerçek kullanıcıları sosyal medya aracına çekerek google plus ın bu şekilde yaygınlaşmasını sağlamış oldu.Benim tahminlerim o yönde .

Son Sözler

Google algoritma değişiklikleriyle arama sonuçlarında yeniliklerle yaparken bir değişimde arama sonuçlarındaki yazar resmini kaldırma işlemiyle gerçekleştirdi.Peki siz bu değişimi nasıl buluyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Bu çok kötü oldu , umarım ileriki zamanlarda yazar resmini tekrar gösterilir hale gelir

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.