Google Plus Takipçi Sayınızı Artıracak Etkili Yöntemler

Google plus takipçi sayısını nasıl artırabilirsiniz?Google plus ı ister sevin ister sevmeyin google ın kendi sosyal medya aracına arama sonuçlarını etkileyecek kadar önem verdiğinden emin olabilirsiniz.Facebook kullanıcı sayısının yaklaşık yarısına sahip olsa da google, arama motoru uygulamasını elinde tuttuğundan kendi servisini kullanan kullanıcıların paylaşımlarını değerlendiriyor.Tabii bu değerlendirmenin ön planda olması için yüksek sayıda takipçiye ve paylaşımlarınızın +1 lenmesi gerekmektedir.Bu amaçla bu yazımda google plus takipçi sayınızı artıracak etkili yöntemleri sizlerle paylaşacağım.

google-plus-takipci-artir

Google plus çevrenizi oluşturun

İlk olarak elbette bir google plus hesabınız olmalı ve yeni arkadaşlar kazandıkça onları ilgili çevrelere eklemelisiniz.Aile, arkadaş, blog gibi çevreler oluşturarak tüm paylaşımlarınızı kategorize edip ilgili çevrelerle paylaşabilirsiniz.

Arkadaşlarınızdan sizi google plus çevrelerine eklemenizi isteyin

Bu işlemi farklı yollarla yapabilirsiniz.Sizinle iletişim kurmak isteyenlere google plus profilinizi gösterebilir ya da direkt olarak arkadaşlarınızdan sizi eklemenizi isteyebilirsiniz.Bunun yanında gmail hesabınızdaki kişileri davet edebilir ve size önerilen arkadaşları takip ederek onların da sizi takip etmeleriniz isteyebilirsiniz.Burada yapacağınız etkili davranışlar sizin arkadaş çevrenizi artmasına yol açacaktır.Özellikle google plus yorum sistemini aktif olarak kullanan siteleri yorumlayarak site sahibinin ve yazıyı okuyanların dikkatini çekebilirsiniz.Sitenizde çekiliş düzenleyerek çekilişe katılma sebebini google plus profilinizi ekleme gösterebilirsiniz.

İlginç paylaşımlarda bulunun

Şu bir gerçek ki kimse kimseyi sırf google plus da yer alıyor diye çevresine eklemez.Bu yüzden insanlara sizi takip etmeleri için bir sebep vermelisiniz.Bu bir yazı olabilir, bir resim olabilir.Aklınıza ne gelirse artık.Tabii burada önemli bir nokta da sadece kendi paylaşımlarınızı yapmayın.Arkadaşlarınızın blog yazılarını da paylaşın ve onlarla ilişkinizi artırın.

Google plus paylaşımlarınızda yazınızı biçimlendirin

Paylaşımlarınızda arkadaşlarınızdan bahsedin

Eğer bir arkadaşınızın blog yazısını paylaşıyorsanız @ karakteriyle onun ismini yazarak onu etiketleyin.Bu paylaşımınızın onun sayfasında belirmesini ve sizin yazılarınızında da onun tarafından paylaşılmasını sağlayacaktır.

Google Plus da anket nasıl oluşturulur

Takip edeni takip edin

Sizi birisi çevresine eklediği zaman google plus bir bildirim gönderecek.Eğer bu kişi sizin ilgi alanınızda olabilecek birisiyse siz de onu çevrenize ekleyin.Böylece o kişinin çevresinde uzun süre kalma şansınız artacak ve paylaşımlarınız sizinle ilgili bir kişi tarafından da görüntülenmiş olacak.

Arkadaşlarınızın paylaşımlarına yorum bırakın

Google plus da kaliteli paylaşımlar yaparak vakit geçerenleri radarınıza alın ve paylaşımlarına yorum bırakın.Bu yorumlar o kişinin ve çevresindeki kişilerin dikkatini çekecek ve sizi takip etmelerini sağlayacaktır.

Profilinizi herkese açık hale getirin

Bir blog sahibi olarak blogunuza ait özel paylaşımlarınız söz konusu olmayacaktır.O yüzden yabancı insanların sizi tanımaları için parofilinizi herkese açık hale getirin.Bırakın sizi yorumlasınlar ve profilinize göz atsınlar.

Sitenize google plus butonu ekleyin

Blogunuzdaki yazınıza bir şekilde ulaşan okuyucular yazı sonuna geldiğinde eğer yazıyı beğendilerse muhakkak sizi takip etmek isteyeceklerdir.O yüzden onlara bu fırsatı sunmalısınız.Yazınızın sonuna paylaş butonu ve de sizi takip etmeleri için profil linkinizi göstermelisiniz.

Google plus widget ekleyin

Etkili resimler kullanmayı tercih edin

Profil fotoğrafınızın yüksek çözünürlüklü olması ve etkili kapak  fotoğrafı kullanmanız sizin dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Son Sözler

Eminim ki yukarıda sizlerle paylaştıklarım google plus takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır.Size tavsiyem otomatik takip eden araçları kullanmamanız.Size pek faydası olmayacaktır.Bu yüzden özellikle aktif kullanıcıları kendiniz keşfedin ve onların çevrelerinde olmaya çalışın.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.