Google Domain:Alan Adını Artık Google’dan Alabileceksiniz

Arama motoru devi Google , artık hizmetlerine bir yenisini daha katarak domain alım konusunda hizmet vermeye başlayacak.Google domain adıyla yola çıkacak olan google godaddy gibi populer alan adı sağlayıcıları ile rekabet edecek.

Bildiğiniz gibi google ın domain ile ilgili ilk işi değil bu.Blogger üzerinden domain satın alma işlemlerini godaddy üzerinden yapan google geçen senelerde bu işlemi bitirmişt.Şimdi ise ilk kez domain alış işlemlerini kendi üzerinden direkt olarak yapmaya başladı.Piyasada küçük şirketlerin yarıya yakının henüz web siteleri olmadığını araştıran google bu açığı kendi servisiyle kapatıp pazardan pay almayı hedefliyor.

domain-google

Kısaca özelliklerinden bahsedersek google kendi üzerinden alan adı satın alanlara 100 ‘e yakın mail adresi desteği verecek.Bunun yanında son çıkan .guru, .photograpy gibi alan adlarının da satışını gerçekleştirecek.

Google 24 Haziran itibariyle bu işe giriştiğini duyurdu fakat henüz tüm kullanıcılar için henüz aktifleştirilmedi.Bu yüzden çoğu yeni servisindeki gibi davetiye yoluyla beta aşamasını test etmeyi planlıyor.

Google Domain Davetiye Kodu Nasıl Alınır

Eğer google ın bu servisini kullanarak domain satın almak istiyorsanız ilk olarak davetiye almalısınız.Davetiyeyi almak için :

google-domain-davetiye

  • Burayı tıklayarak davetiye isteği sayfasına ulaşın.
  • Mail adresinizi yazın.
  • Daha önce domain alıp almadığınızı soran soruyu yanıtlayın ve submit butonuna basın.
Son Sözler

Google domain ile google’ın  birlikte populer alan adı sağlayıcıları ile nasıl bir rekabet göstereceğini merak ediyorum açıkçası.Siz google ın bu atağını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Yakın zamanda detayları netleşir o zaman

    YanıtlaSil
  2. Valla isim tescil görüyodu işimizi ama google dan da alırız neden olmasınki denemek te fayda var diyorum

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.