Godaddy Artık Türkçe Destek Veriyor

Domain ve hosting alanında dünyaca ünlü godaddy firması artık türkçe olarak da destek alabileceğimiz bir yapıya dönüştü.Özellikle türk kullanıcılar gerekli desteği alamadığından ve internet sitesinin türkçe olmayışından çok şikayetçiydi.Çünkü sitenin yabancı kaynaklı olması ve herhangi bir sıkıntı olduğunda destek alamama ihtimali ya da alınan desteği anlamama ihtimali kullanıcıları fazlasıyla tedirgin ediyordu.Özellikle blog işine yeni başlayan kullanıcılar gerekli ayarları yapamayacak olmanın korkusunun yanında destek de alamama ihtimali onları godaddy den alış veriş yapma konusunda geri adım atmaya zorluyordu.Sanırım bunun farkında olan firma artık türkçe dil desteği, TL gösterimi ve türkçe iletişim kaynakları ile bu açığı kapatmış durumda.

Forumlardan takip ettiğim kadarıyla çoğu okuyucum zamanında blogger üzerinden domain almış tabii bu domain ne kadar blogger üzerinden alınmış olsa da aslında siz godaddy firmasından almış alıyorsunuz ve de ilgili mail adresi olmadığından domain yenilemek istediğinizde maalesef bu konuda başarısız oluyordunuz.  Sanırım karşınızda artık türkçe konuşan bir muhatabınız olacağından bu sorunu doğru bir şekilde halledebileceksiniz.

Blogunuzu özel alana taşımanın faydalarını sanırım biliyorsunuzdur.Bu kapsamda domain satın alma konusunda niyetiniz varsa bu firmayı tercih edebilirsiniz.Çünkü hem dünya çapında bir firma hem de zaman zaman yayınlanan kampanyalar sayesinde daha uygun fiyata alan adı satın almanızı sağlıyor.Blogger a yönlendirme ise gayet basit.Aynı yöntemleri izleyerek yönlendirme işlemini yapabiliyorsunuz.Aşağıdaki linkteki yazımı okuyabilirsiniz.

Godaddy den Nasıl Domain Satın Alınır

Godaddy Domain Blogger a Nasıl Yönlendirilir

Godaddy nin türkçe desteği ile birlikte ülkemizde aktif bir şekilde yer alacağını v ülkemizdeki rekabeti etkileyeceğini düşünüyorum.Çünkü çok satan ucuz satar mantığıyla godaddy nin türkiye de aktif olarak yer alması ülkemizdeki yerel firmaları indirime zorlayacaktır.Siz ne dersiniz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Bak bu iyi haber poyraz paylaşım için çok teşekkürler..

  YanıtlaSil
 2. Evet artık karşımızda muhattap bulamıyoruz. Acil desteğe ihtiyacımız var ticket sistemi kaldırılmış Telefona çıkacak Türkçe konuşan yok aman ne güzel.
  uzak durulası godaddy!

  YanıtlaSil
 3. godaddy gözümden yavaş yavaş düşüyor. sıkıntılı durumlarda ticket sistemi olmaz mı arkadaş

  YanıtlaSil
 4. Valla arkadaşlar birçok kişi bu sorundan mustarip ama şimdilik düzeltmeye niyetleri yok gibi duruyor.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.