Dünya Kupası 2014 Yazı Fontu

4 yılda bir dünya futbolunun yıldızlarını ağırlayan dev turnuva haziran ayında yeniden başlıyor.Ne kadar Türkiye olarak turnuvada yer alamamanın üzüntüsünü yaşasak da yazın futbol keyfinin devam edecek olması biz futbol severleri eminim sevindiriyordur.

Dünya kupasının heyecanını ve coşkusunu futbol izlemenin yanında çeşitli grafik, afiş gibi öğelerle blogunuzda sürdürmek isterseniz, dünya kupası 2014 yazı fontu ihtiyacınız olur diye paylaşmak istedim. Brezilya da düzenlenecek bu organizasyonun görsellerinde sanırım bu farklı yazı fontunu görmüşsünüzdür. Eğer siz de benzer görseller tasarlamak iserseniz aşağıdaki linkten bu fontu bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.Resmi olarak bu yazı stilinin duyurusunu görmedim.Sadece internette karşılaştım ve aslı ile çok yakındı.İleride resmi olarak açıklama gelir mi bilmem ama en azından şimdilik onu kullanabilirsiniz.

Yazı fontunu windows da kullanmak gayet basit.Windows unuzda yer alan fonts klasörüne aşağıda indirdiğiniz dosyayı ekliyorsunuz.Sonra paint, word gibi programlarda yazı tipini samba olarak seçiyorsunuz.

C:\Windows\Font

Burada tek eksik konu yazı fontu maalesef türkçe karakter desteklemiyor.

Download

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.