Bugün Ne Yapsam Sorusuna Afiyetle.com Yanıt Veriyor

Pek çok ev hanımı yemek vakti gelmeden “Bugün ne yemek yapsam?” sorusunu kendi içinde dahi sorar. Sevdiklerine iyi bir yemek hazırlama telaşına girerken elbette kendi bildiği yemeği yapmayı tercih edenler fazladır. Ancak değişik bir yemek yapma telaşına girenler için internet artık en önemli kaynaklardan biri haline gelmeye başladı. Google  gibi arama motoru ekranına o gün yapmayı planladığınız yemeği yazıyorsunuz, karşınıza o yemeğin farklı farklı yapılışlarını gösteren yemek siteleri çıkıyor. Bu siteler arasında dolanmayayım diyorsanız afiyetle.com sitesine girerek istediğiniz hemen her şeyi bulabilirsiniz.

Hem tasarımı, hem yemek tarifi seçenekleri, hem de yemek dışında da faydalı içeriklerin yer aldığı site kesinlikle ihtiyaçlarınıza yanıt verecektir. Site üzerinde yemek tarifleri kategorileri gayet iyi bir biçimde, ziyaretçilerin kafasının karışmasına izin vermeyecek şekilde oluşturulmuş. Girilen örneğin kek tarifleri kategorisinde de birbirinden farklı onlarca yemek tarifi seçeneği karşınıza geliyor. Asıl yapmak istediğiniz yemeğin tarifine hızlıca eriştikten sonra gelen penceredeki malzeme listesi, yapılışı ve açıklamaları da kesinlikle gayet açık bir şekilde ziyaretçiye verilmiş. Sitenin temel amacı, elbette ziyaretçilerine aradıkları yemeğin tarifini en hızlı ve doğru biçimde sunabilmek. Ama bunun yanında sitedeki şifalı bitkiler, anne ve çocuk, beslenme ve yaşam, sağlık köşesi kategorileri de pek çok kişinin dikkatini çekecektir. Burada aradığı bazı bilgileri de bulacaktır. Beslenme ve yaşam kategorisinde; sağlıklı beslenme için yapmanız gerekenler için ipuçlarını bulabilirsiniz. Şifalı bitkiler kategorisinde; hangi bitkinin size ne gibi yaralar sağlayacağını öğrenebilirsiniz. Sağlık Köşesinde ise; uzman doktorlardan, psikologlardan, diyetisyenlerden ipuçları alabildiğiniz gibi soru – cevap ile iletişime de geçebilirsiniz. Özellikle anneler için hazırlanan anne ve bebek kategorisinde de hem annelerin hem de bebeklerin beslenmesi, bakımı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yemek yapmak konusunda iddialı olanlar için tariflerini insanlara ulaştırmak siteye üye olmak kadar kolay. Sitede yayınlanan tarifleri yada kendi tarifinizi Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabileceğiniz gibi bu platformlardan siteye eklenen tarifleri de takip etme şansınız bulunuyor. Yemek yapmadan evvel artık afiyetle.com sitesi ile ne yapacağım sorunu sormanıza gerek kalmayacak.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.