Blogger Kullanmayan Siteler Blogger Okuma Listenize Nasıl Eklenir

Blogger ın sahip olduğu izleyiciler eklentisi sayesinde başka bir blogger blog u takip ettiğinizde o blog a ait son yazıları yönetici panelinde görebilir ve yazı özetlerine hemen ulaşabilirsiniz.Çoğu blogger blog sahibi bu eklentiyi kullanır ve takibindeki blogları bu yöntemle okumayı sürdürür.Blogger lar arasındaki etkileşimi artırmak ve blogunuzun okuyucu sayısını artırmak adına kullanılması gereken önemli bir özellik olduğunu bu yüzden bu eklentiye blogunuzda yere vermenizi şiddetle tavsiye ederim.Tabii bu noktada şöyle bir şey aklınıza takılabilir.Ya takip etmek istediğim blog blogger altyapısını kullanmıyorsa nasıl takip edebilirim?

Blogunuza girdiğinizde sürekli blogger yönetici paneliyle karşılaştığınızdan tüm takip ettiğiniz blogları tek bir alanda toplayarak oradan son yazıları okumak isteyebilirsiniz.Blogger kullan an blogları zaten izleyiciler eklentisi yardımıyla takip edebiliyorsunuz.Bu yazımda ise blogger kullanmayan bloglar nasıl takip edilir onu sizlerle paylaşacağım.

blogger-okuma-listesi-blog-ekleme

Blogger Kullanmayan Siteler Okuma Listenize Nasıl Eklenir

 • Yine her zamanki gibi blogger  hesabınıza giriş yapın.

blogger-okuma-listesi

 • Sol köşedeki ekle butonuna basın ve eklemek istediğiniz blogun adresini girin.İsterseniz bu menü üzerinden birden fazla adres ekleyebilirsiniz.

blogger-okuma-listesi-blog-ekle

 • Ekleme işleminiz bittiyse izle butonuna basın.

Yüklenme işlemi bittikten sonra eklediğiniz internet sayfası okuma listenize dahil olacak ve son yazıları blogger okuma listeniz üzerinden takip edebileceksiniz.

Blogger Okuma Listeniz Nasıl Düzenlenir

Blogger da İzleyici Nasıl Engellenir

Blogger kullanmayan web sitelerini blogger okuma listenize ekleme işlemini yukarıda paylaştığım gibi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.Tabii bu yöntemi blogunda izleyiciler eklentisine yer vermeyen blogger blogları da takip etmede de kullanabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Merak ettiğim bir konuydu, cevabına tesadüfen rastladım şimdi.
  Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. Bloglar arasında dayanışmayı artıran bir özellik, olmazsa olmazdır bir çok kişi için.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.