Anneler Günü İçin Sıradışı Hediye Alternatifleri

Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü  1 yıl boyunca zaman zaman üzdüğümüz veya mutlu anlar paylaştığımız annelerimiz için özel bir gün olarak kutlanmakta.Elbetteki canımızdan çok sevdiğimiz annelerimiz için tek bir gün yetmez, onları her zaman mutlu etmeli ve onların yanında olmalıyız.Yalnız diğer özel günler gibi annelerimiz için de zamanında böyle bir gün ilan edilmiş.Anneler günü ilk ne zaman kutlanmış derseniz tarihçesi antik Yunan’a dayandığı belirtiliyor.Tanrıların Anası Rhea onuruna düzenlenen bahar kutlamalarına dayandığı söylenir.Yoksul ingiliz hizmetçilerin o zamanlarda anneler gününde onların yanına gitmesine izin verilirmiş.İlerleyen dönemlerde de farklı ülkelerde bu durum artık resmi gün olarak tanınmış ve günümüze kadar süre gelmiş.Ülkemizde anneler günü nasıl başlamış derseniz Türk Kadınlar Birliği ‘nin 1955 yılındaki girişimiyle başlamış ve o dönemde de hepimizin yakından tanıdığı Nene Hatun yılın annesi seçilmiş.O dönemden bu zamana kadar da Mayıs ayının ikinci pazarı Anneler günü olarak ülkemizde kutlanmaya devam ediyor.

Kısa bir tanıtım yazısından sonra eğer annesine bir hediye almak isteyenler olursa farklı alternatifleri sizlerle paylaşmak istedim.

Anneler-Günü-Hediyesi

Klasik Hediyeler

İnternette kısa bir araştırma yaptıysanız benzer hediyeler etrafında yönlendirmeler yapılmakta.Belki zaman zaman telefonunuza gelen “Bu anneler gününde ona iphone 5S hediye et” gibilerinden kapitalist mesajları da göz önünde bulundurarak bir telefon hediye edebilirsiniz.Bunun yanında kıyafet, eşarp, takı, çiçek, ev eşyası (ütü, süpürge, tül-perde vb), ayakkabı türünden anneninizin ihtiyacını giderebilecek hediyerler seçebilirsiniz.Yalnız bir tavsiye klasik tabloları hediye olarak kullanmayın derim :)…

Sürpriz Ziyaret

Eğer annenizden uzaktaysanız ona sürpriz bir ziyaret yaparak hediyeden daha çok sevindirebilirsiniz.Gelecek durumda değilseniz bile onu mutlaka o gün arayın ve ne kadar çok sevdiğinizi onunla paylaşın.

Birlikte Alışveriş Günü

Stock Photo

En son annenizle ne zaman alışveriş yaptınız ?Hep eşinizle, kız arkadaşınızla çıktığınız alışverişe bugün annenizle çıkın.Bırakın istediğini alsın.Hep ne alacağım derdinden kurtulmuş olursunuz hem de annenizle güzel bir hafta sonu geçirmiş olursunuz.

Birlikte Kahvaltı

Şöyle güzel bir mekanda güzel bir kahvaltı fena olmaz.Onu özel bir mekana götürerek güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.Denenmiştir, eminim çok mutlu olacaktır :)

Onun İçin Yemek Yapın

anneye-yemek

Yıllardır onun güzel yemeklerini yediniz.Bu yıl ona güzel ve özel yemek hazırlayarak kendisini farklı hissetmesini sağlayın.Kendisi için bir şeyler yapıldığını gören anneniz eminim çok sevinecektir.

Sanatınızı, Mesleğinizi Konuşturun

Hangi mesleğe sahipsiniz bilmiyorum ama güzel sesiniz var ve şarkı söylüyorsanız var olan bir şarkıyı ona uyarlayın; ressam mısınız onun için en güzel resminizi hazırlayın.Biraz şairlik varsa ona bir şiir yazın.

Çocukluğunu Geçirdiği Yere Gezi

Eğer çok gitmek istediği fakat bir türlü gidemediği bir yer varsa veyahut çocukluğunu geçirdiği yeri sürekli anıyorsa onu oraya götürebilirsiniz.

Farklı Turlara Katılın

Hep sevgiliye mi özel olacak.Alın annenizi güzel bir boğaz turu yapın, ya da helikopter.Bir doğa turu da alternatifleriniz arasında olsun.Biraz da anneye para harcayalım değil mi baylar, bayanlar ?

Son Sözler

Yukarıda sıradan hediye alternatifleri yerine annenizi özel hissettirecek bir takım hediye alternatifleri sunmaya çalıştım.Elbetteki dünyadaki en büyük hediyeleri annelerimizin ayağına sersek onun hakkını ödeyemeyiz ama yoğun günler yüzünden kendisini fark edemediğimiz annelerimizi bugün asla unutmayalım.Bu gün kendisini özel hissetmesini sağlayalım.

Beni bugünlere getiren kendi annem olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyor ve onların ellerinden öpüyorum…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

7 yorum:

 1. Hediye alma mantığım tamamen değişti, Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Siz de benim gibi yayın saati sorunu yaşıyorsunuz sanırım.
  Bu postunuz panele az önce düştü...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten mi?Benim kendi panelime 2 gün önce düşmüştü ama

   Sil
  2. Evet, gerçekten. Üstteki yorumu panele geldikten 5 dk sonra yazdım.

   Başlık dikkatimi çekmese yeni yazdınız zannedecektim.
   Anneler Günü geçtiği için gelip baktım ve 9 Mayısta yazıldığını gördüm.

   Sil
  3. Sadece bu post değil, bundan önceki 2 postunuz da aynı anda, peş peşe gelmiş panele.
   Aynı sorunu ben yaşıyorum ve düzelmiyor bir türlü..
   Panele noreply@blogger.com başlayarak ve görseli olmadan gelenler bu sorunu yaşıyor.
   Sizinki de öyle...
   Çaresini bulursanız bilgim olsun lütfen.

   Sil
  4. Merhaba son yazılarımda da aynı problemi yaşadınız mı ?

   Sil
 3. süper fikirler ve hediyeler

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.