WhatsApp Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır

İnternetin cep telefonlarına girmesi ve yaygın kullanılması ile birlikte artık klasik sms döneminin eski populerliliğini korumadığını söyleyebiliriz.Çünkü duyguları ifade etmede sadece text olarak kalması, resimli paylaşımların pahalı olması ve aynı işlemlerin internet üzerinden ücretsiz yapılması gibi özellikler internetteki mesajlaşma programlarını daha ön plana attığını rahatlıkla söyleyebiliriz.Klasik sms yöntemini geride bıraktıran en önemli uygulamalarda birisi de bildiğiniz gibi whatsapp.Çoğu akıllı telefona uygulama olarak girmiş olan bu program ücretsiz bir şekilde arkadaşlarımızla internet üzerinden mesajlaşmamızı sağlıyor.Hepimiz yakından tanıdığı için pek fazla tanıtma gereği duymadan başlıkta da belirttiğim gibi WhatsApp son görülme kapatma özelliğinden bahsetmek istiyorum bu yazımda.

whatsapp-son-gorulme

Kimi zaman arkadaşlarımızın isteklerini “ben mesajını görmedim” bahanesiyle yanıtlamamak ya da geç yanıtlamak için bir fırsat kollarız.Fakat whatsApp uygulamaya girdiğiniz günü ve saati karşı tarafa yansıttığı için bu bahaneniz bir bakıma çöp oluyor.Eğer whatsapp a giriş tarihinizi göstermeyi engellerseniz karşı taraf bu bahanenizi yutabilir.Peki ama nasıl ?

WhatsApp da Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

  1. İlk olarak uygulamayı çalıştırın
  2. Ayarlar tuşuna basın ve hesap menüsünü seçin.
  3. Buradaki menünün altında gizlilik seçeneği yer alıyor.Onu seçin.
  4. Son görülme zamanını kapatıp açabileceğiniz kısım var.Kapatmak için bir kez dokunun ve hiç kimse' yi seçin

Bu adımları tamamladığınızda whatsapp son görülme kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız.Eğer tekrar açmak isterseniz aynı yolu izlemelisiniz.Unutmadan bu özelliği devre dışı bıraktığınızda siz de arkadaşlarınızın son görülme saatini görememiş olacaksınız…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.