Blogger da CSS Kod Nasıl Eklenir

Bildiğiniz gibi blogger html ve css kodların birleşiminde oluşan bir tema yapısına sahiptir.Bu yüzden eğer yeni bir tasarım yapmak ya da var olan tasarımınızı değiştirmek isterseniz css kodlarını düzenlemeniz gerekmektedir.Bugünkü yazımda blogger da CSS kodları nasıl eklenir sorusu üzerine olacaktır.Blogger da CSS ekleyebilmenin 2 farklı yolu mevcut.Bunlardan bir tanesi şablon html düzenleme ekranı üzerinde ve diğeri de blogger şablon tasarım menüsü içerisinde yer alıyor.Bu menüler kullanılarak şablona nasıl CSS ekleriz onu tartışalım:

Blogger Şablon Tasarımcısı Menüsü ile CSS Ekleyin

Blogger ın sahip olduğu bu menü aslında bilinen fakat pek kullanılmayan menü konumunda.Eğer bu menüye geçerseniz kod yapınız uygun olursa renk ve font değişikliklerini anında önizleyebilirsiniz.Peki bu menüye nasıl erişim sağlayacağız ?

 • Her zamanki gibi blogger hesabınıza giriş yapın.
 • Şablon >> Özelleştir yolunu izleyin.
 • Karşınıza farklı ayarlamaları yapabileceğiniz bir menü gelecek.Burada gelişmiş sekmesine tıklayın.
 • Burdaki boş ekrana CSS kodunuzu ekleyebilirsiniz.

blogger-css-ekleme

Bu menü üzerinde var olan CSS kodlarınızı düzenleyemiyorsunuz.Sadece yeni kod ekleme yapabiliyorsunuz.

>>Herhangi Bir Alanda Kenarlık ve Arkaplan Nasıl Düzenlenir

>>Kodlarınızı Online Test Edebileceğiniz Ücretsiz Servisler

HTML Şablon Editörü Kullanarak CSS Ekleyin

Aslında bu ekranı sıklıkla şablonunuzda değişiklik yapmak istediğinizde kullanıyorsunuz ve belki de farkında olmadan kodlarınızı burada ekliyorsunuz.Daha bilinçli olması açısından sizlere açıklamak istedim.Şöyleki :

Eğer bu ekranı kullanarak CSS kod eklemek isterseniz :

 • Aynı şekilde blogger hesabınıza giriş yapın
 • Şablon >>Html Düzenle yolunu izleyin.
 • Karşınıza Html ve CSS kodların olduğu kısım gelecek.Burada önemli olan CSS kodlarını nereye ne şekilde ekleyeceğimiz.Bunu gerçekleştirmek için CTRL+F tuşları yardımıyla aşağıdaki kodu arayın :

</head>

Bu kodun hemen üzerine CSS kodlarını ekleyebilirsiniz.Yalnız CSS kodlarınızın aşağıdaki kodlarla başlayıp – bitmesi gerektiğini asla unutmayın:

<style type="text/css">

……

….

..

</style>

blogger-css-ekleme-2

Son Sözler

Her zaman blogunuzda bir değişiklik yapmadan önce şablonunuzu yedeklemenizi tavsiye ederim.Bu yazımda yapılanları belki daha önce blogunuzda değişiklik yaparken eminim uyguluydunuz fakat neyi neden yaptığımızı anlamak adına böyle bir yazıya ihtiyaç duydum.Blogger da CSS kod eklemek yukarıda paylaştığım gibi iki farklı şekilde yapılabilir.Peki siz hangi yöntemi daha çok tercih ediyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Teşekkürler Çok İşime Yaradı www.kodshop.blogspot.com.tr Beklerim Bu Arada @ehliblog

  YanıtlaSil
 2. hocam neyi ekliye biliriz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eklemek istediğiniz şeye göre değişir. Siz ne eklemek istiyorsunuz? :)

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.