Anahtar Kelime Yoğunluğu Nedir

Seo uyumlu makale hazırlamak yazınızı okuyucularınıza sevdirme amacına ilaveten arama motorlarına da sevdirmeniz gerektiğinden önemli bir husustur.Çünkü yazınızı google arama sonuçlarında öne çıkaracak şey arama botlarınızın yazıyı doğru anlamasından geçmekte.Bu yüzden olabildiğince yazımızın seo ayarlarına dikkat etmeliyiz.Bu konuda sizlere farklı yazılarımda farklı konuları paylaşıyorum ve buna ilaveten bu yazımda da anahtar kelime yoğunluğu konusundan bahsedeceğim.Şöyle ki blog yazımıza anahtar kelime eklemek arama motorlarının ilgili kelimede blogumuzu yükseltmesi için önemlidir.Fakat bu yoğunluk yazı içerisinde fazlasıyla yer alması güzelim yazımızı arama sonuçlarını manipüle eden bir yazı şekline dönüştürüp spam içerik olarak değerlendirilmesine sebep olabilir.İşte bu noktada biraz hassas davranmamız gerekiyor.

İster bilerek ister de bilmeden yapın yazınızı özetleyen anahtar kelimelerin yoğunlukla kullanılması yazınız üzerinden sitenize zarar verir.Size bu noktada somut olması açısından geçerli bir ölçü sunamayacağım ama kabaca %5 oranının altında kalmaya çalışın.Yani 100 kelimeden oluşan bir yazınız varsa bu yazı içerisinde en fazla 4-5 adet anahtar kelime kullanmaya özen gösterin.Bu hem okuyucuyu sıkmaz hem de sitenizi tarayan botların yazınızı spam olarak görmesini engeller.

Yazımızı hazırlarken amacımız seo odaklı olmak, açıklayıcı olmak ve okuyucuyu sıkmamak olmalıdır.Özellikle ilk sıralarda yer alma açısından aşırıya kaçmak ve arama sonuçlarını manipüle etmek google ın hoşlanmadığı bir durum ve bu durumda da sitenizin zarar görmesi kaçınılmazdır.

>>Site İçi Linklerin Sitenize Olan Faydaları

>>Blogger da Anasayfa ve Yazı Sayfanız İçin Farklı Açıklama Ekleyin

Sitenizde önemli kelimeleri kendiniz için anahtar olarak görüyorsanız önceki yazılarımda belirttiğim gibi yazı içerisinde kalın-italik olarak belirtin ve yazı url sinde, yazı başlığında ve arama açıklamasında bu kelimeyi ekleyin.Anahtar kelime yoğunluğu olarak da aşırıya kaçmamaya özen gösterin.Bu konuya yazılarınızı hazırlarken dikkat ediyor musunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.