Google Adsense Reklamlarınız Daha Hızlı Nasıl Yüklenir

Blog sahiplerinin en önemli gelir kaynaklarından birisi de google adsense reklamlarıdır.Güvenilir ve ödemesini zamanında yapması gibi özelliklerinden ötürü çoğu blog sahibi adsense kullanır.Yalnız site yüklenme zamanının önemli olduğunu düşünürsek bu reklamların sitemizle aynı zamanda yüklenmeye çalışması sitemizin geç açılmasına sebep olabiliyor.Eğer siz de sitenizde bu reklamlara yer veriyorsanız özellikle reklamlar da 1 den fazla ise sitenizin yüklenme zamanı ile ilgili problem yaşıyor olabilirsiniz.Çünkü eğer 1 sene önceki reklam kodlarını kullanıyorsanız reklamlar sitenizle eşzamanlı olarak yükleniyor ve eğer adsense reklamları yüklenmiyorsa siteniz de yüklenme noktasında problem yaşıyordur.Yalnız adsense eşzamansız yükleme özelliğini aktif ederseniz  reklamlarınız sitenizin yüklenmesine bağlı olmadan paralel bir şekilde yüklenir.O yüzden eğer sitenizin daha hızlı yüklenmesini istiyorsanız eşzamansız yükleme özelliğini reklamlarınızda aktif edebilirsiniz.

adsense-hizli-yukleme

>>Maksimum adsense geliri için yerleşim nasıl olmalı

Adsense Eşzamansız Yükleme Nasıl Aktif Edilir

Eğer son dönemde reklam kodlarınızı eklediyseniz muhtemelen bu scripti sitenize kurmuşsunuzdur.O yüzden harekete geçmeden önce reklam kodlarınızı yazımın devamını okuyarak kontrol edin.

İlk adımda adsense script ine bir kereye mahsus sitemize eklemeliyiz.Bunun için aşağıdaki kodu şablonunuzda bulun :

</head>

Bu kodun üzerine aşağıdaki kodu yapıştırın:

<script async='async' src="http://pagead2.googlesyndication.
com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>


Şablonunuzu kaydedin.Şimdi ise adsense sayfamızda değişiklik yapacağız:


 • Adsense hesabınıza giriş yapın.
 • Reklamlarım menüsüne tıklayın.adsense-reklamlarim

 • Hangi reklamı değiştirecekseniz o reklam üzerinde kodu al linkine tıklayın.
 • Açılan kod penceresinde eşzamanlı ve eşzamansız seçeneğini göreceksiniz.Buradan eşzamansız ı seçin.

adsense-eszamansiz-reklam

 • Şimdi kodlarınızı kopyalayıp sitenizde eski kodlarınızla yer değiştirebilirsiniz.

Yalnız yukarıda bahsettiğim gibi sitenizde birden fazla adsense reklamı yer alıyorsa script kodunu bir kereye mahsus eklemeniz yeterli olacaktır.Yani kodları kopyaladığınızda script dosyası sitenize daha önce ekliysen bu kodu silerek eski reklam koduyla değiştirebilirsiniz.

>>Adsense Olmadan Sitenizden Para Kazanmak Mümkün mü

Özellikle 1 yıldan önce reklam kodlarını eklemiş ve daha sonra değiştirmemiş blog sahipleri reklam kodlarını kontrol ederek bu özelliği aktif edebilirler.Böylece adsense reklamları daha hızlı yükleme yapacaktır.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

11 yorum:

 1. Eşzamansız olarak kodları ekliyordum zaten de bu head üstüne eklenen kod ne amaçlı onu anlamadım? Hem eşzamansız kodları ekleyip hem verdiğiniz script kodunu mu eklemek lazım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazıda da belirttiğim gibi o kodu bir kereye mahsus ekleyeceksiniz, daha sonra kodu al diyerek kopyaladığınız kodlardan o script kodunu silerek ekleyebileceksiniz

   Sil
  2. Ben de tam onu soracaktım. /head üstüne eklediğimiz için widget içinde bulunan .js kodlarını kaldırmalı mıyız diye teşekkür ederim ehliblog. Wmaracinda da sık sık görüyorum seni :)

   Sil
 2. kardeş şunu anlamadım ben /head 'ın üzerine eklediğimiz script kodu devamlı kalacak mı orada ben henüz 1 hafta önce aldım kodları ekledim dediğiniz gibi mi yapıcam yani /head' ın üzerine script kodlarını ekleyip sonra eşzamansız olarak değiştirdiğim zaman daha mı hızlı olacak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet o kod devamlı orada kalacak.Aynen ama buradaki amaç reklamların sitenizle eş zamanlı olarak yüklenmesini engellemek.Adsense yüklenmese bile siteniz yüklenecek.Birbirlerini engellemeyecekler

   Sil
  2. kardeş zaman ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim

   Sil
 3. merhaba konuyla alakasız olacak ama okuma listesi bloggerda kayboldu en son yazı gözüküyor bir öneriniz varmı yoksa yine geçici bir sorun mu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. MErhaba.Aşağıdaki adresten takip edebilirsiniz ?
   http://www.ehliblog.com/2014/06/blogger-okuma-listesi-problemi.html

   Sil
 4. Psikolojikmi bilmiyorum ama sanki yüklenme hızı fark etti gibi. Hatta şuanda sayfa içeriğinden önce reklamlar yükleniyor. Ama kodlarım zaten eşzamansız olarak ekliydi sadece head tagı arasında belirttiğiniz kod yoktu. Onu ekledim.

  YanıtlaSil
 5. Head kodunu nerede bulabilirim?

  YanıtlaSil
 6. şu head öncesi olayını yaparsak, google adsense bize reklam kodumuzu değiştirdiniz, kurallarımızı ihlal ettiniz demez mi?

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.