Twitter Çoklu Resim Ekleme Özelliğini Duyurdu

Ülkemizde twitter şu dönemde engellenmiş olsa da bu yeni özelliğini sizlerle paylaşmak istedim.Artık twitter da tek tweet içerisinde birden fazla resim ekleyebileceğiz..Bu özelliğe ek olarak da kullanıcılar artık ekledikleri fotoğraflarda twitter kullanıcılarını etiketleyebilecekler.Birden fazla resim ekleme özelliği gayet yerinde olsa da resim etiketleme işi biraz sıkıntı oluşturacaktır.Çünkü facebook da da zaman zaman resim etiketleme işinde istenmeyen durumlar oluşmuştu.Gerçi bunu engelleyebiliyoruz ama bilmeyenler ya da uğraşmak istemeyenler istenmeyen fotoğraflarda etiketlenmiş olmaktadır.Neyse ki twitter da resim etiketleme işinde az da olsa kontrolü size vermiş durumda.Şöyle ki:

twitter-coklu-resim-ekleme

Twitter da Fotoğraf Etiketleme Nasıl Engellenir

  • Twitter hesabınıza giriş yapın
  • Ayarlar --- security and privacy yolunu izleyerek güvenlik ayarlarınızın olduğu sayfaya gelin.
  • Privacy kısmında fotoğraf etiketleme konusunda bir takım seçenekler mevcut.Bunlardan size uygun olanı seçip ayarlarınızı kaydedin.

twitter-resim-etiketleme

>>Twitter ı Etkili Kullanmak İçin Listeler Oluşturun

>>Twitter da Spam Hesap Nasıl Bildirilir

Dikkat ettiyseniz varsayılan olarak herkes sizi twitter da etiketleyebilir ayarı seçili.Siz isterseniz bunu tamamen kapatabilir ya da takip ettiğiniz arkadaşların etiketlemesinine izin verebilirsiniz.Yabancıların sizi saçma fotoğraflarda etiketlemesinin önüne geçmek adına şimdiden harekete geçseniz iyi olur.Bu arada şu anda twitter çoklu resim yükleme özelliğini sayfanızda göremeyebilirsiniz.Yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif olacaktır.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.