İlk Tweet’inizi Hatırlıyor musunuz?

Ülkemizde bildiğiniz gibi şu aralar alınan karar gereği twitter’a erişim mahkeme kararı ile engellendi.Tabii böyle bir engelleme türk kullanıcıların tepkisini çekmekle birlikte günlük atılan tweet sayısında da tepki niteliğinde artışı beraberinde getirdi.Ülkemizde twitter ile ilgili bu gelişmeler olurken ben de yeni bir twitter özelliğini okuyucularımla paylaşmak istedim.Şöyleki twitter 8. yılını kutlarken yeni servisi olan “discover your first tweet” yani ilk tweet inizi öğrenmemizi sağlayan servisini duyurdu.Eğer bu türden bir merakınız varsa twitter ın bu sayfasına giriş yaparak kendinizin ya da başkasının twitter da ilk ne paylaştığını görebileceksiniz.

ilk-tweet-ogren

Yapmanız gerekenler çok basit.Aşağıdaki adrese giriş yaparak ilk tweet ini öğrenmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın ve arama butonuna basın.

ilk tweet ogren

Eğer kişi tweetlerini korumuyorsa herkesin ilk tweet ini öğrenebileceksiniz.Şimdi kendinizinkini deneme zamanı.İlk tweet inizi bulun ve bizimle paylaşın.İşte cumhurbaşkanımız ve tuttuğum takım itibariyle galatasaray ın ilk tweet’leri…

abdullahgul-ilk-tweet

galatasaray-ilk-tweet

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Yine farklı bir paylaşımda bulunmuşsun Poyraz.Teşekkürler...

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.