Google Plus Paylaşımlarınızda Yazınızı Biçimlendirin

Google plus da paylaşım yapmak istediğinizde fark edeceğiniz üzere yazınızı düzenleyecek herhangi bir menü maalesef yer almıyor.Yani yazınızın herhangi bir kısmını kalın ya da italik yapmak istediğiniz zaman maalesef bu işlemi yapacak herhangi bir aracınız bulunmuyor.Yalnızca özel karakterler kullanarak bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.Şöyleki:Eğer bir yazıyı kalın yapmak istiyorsanız * ile başlayıp * ile bitirmelisiniz, ya da italik yapmak istiyorsanız _ ile başlayıp _ ile bitirmelisiz.Bir diğer özellik de üstü çizili yapmak istiyorsanız – ile başlayıp – ile bitirebilirsiniz.

google-plus-yazi-bicimlendir

Yukarıda bahsettiğim karakterleri hatırlayamam şöyle paylaşım yaptığımda kullanılması kolay bir araç çıksın derseniz chrome eklentisini kullanabilirsiniz.Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere yazınızı yazıp seçtikten sonra gerekli düzenleemeleri kolayca yapabilirsiniz.Bunun yanında özel karakterleri ekleyebileceğiniz sembol aracı da mevcut.

>>Google plus post editor Chrome eklentisi

google-plus-paylasim

Google plus paylaşımlarınızda farklılık oluşturmak isterseniz yukarıda paylaştığım özellik sayesinde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.Google plus paylaşımlarınızda yazınızı biçimlendirmeyi kullanıyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Teşekkürler değerli paylaşımınız için.

  YanıtlaSil
 2. Teşekürler. Hemen Deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 3. Yorumlarınız için ben teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim plus sayfamda paylaşımı bu şekilde yapmaya başladım iyi oldu .

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.