Taksitle Cep Telefonu Nasıl Satın Alınır

cep-telefonu-taksit

Eğer 1 şubat 2014 e kadar bir cep telefon alamadıysanız kredi kartına taksit olayını kaçırmış bulunmaktasınız.Bildiğiniz gibi yeni karar gereği vadeli telefon alma olayı kalkmış durumda.Bu yüzden ülkemizde bu aralar cep telefonu kıtlığı yaşanmakta.Çünkü telefon almayı düşünenler 1 şubat a kadar işlemlerini tamamlamış ve özellikle 1000 TL ve altı telefonların stokları tükenmiş durumda.Son 1 haftadır telefon arayan biri olarak emin olun takip ettiğim beğendiğim 3-4 telefonu da alışveriş sitelerinde bulamamaktayım. Geç kalmış bir kararın sonucunda araştırmalar devam ediyor.Tabii diğer handikap ta taksit olayı.İnanın gidip 1000 TL parayı peşin olarak telefona vermeye gönlüm razı olmuyor.

Peki ne yapacağız?Gelin birlikte taksitli cep telefonu satışı olayına derinlemesine bakalım.

Taksitli telefon nasıl alınır ?

1 - Şu an firmalar ocak ayında yaşanan harika satışların sarhoşluğunu yaşarken bir yandan da bu olaya bir çözüm bulmanın telaşında.Bu noktada ilk adımı vatan bilgisayar odea bank ile anlaşarak attı.Bu anlaşmaya göre odeabank tan faizsiz çekeceğiniz kredi ile vatan bilgisayardan cep telefonu alabileceksiniz.Bu şekilde bir cep telefonu almayı düşünüyorsanız odeabank olan vatan bilgisayar şubesini bulup oradan satın alabilirsiniz.Çekeceğiniz kredi ve ödeme koşullarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz :

odeabank-vatanbilgisayar-cep-telefonu

2 - Bir diğer yöntem de turkcell, vodafone ya da aveadan faturalarınıza ekleyeceğiniz ek bedel ile telefon alma.Şu an siteleri gezdiğim kadarıyla bu kampanyaları devam ediyor.Biraz fiyatlar pahalı gelse de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler

3 - Son yöntem ise hediye kartı satın alarak cep telefonuna taksit yapma.Çoğu alışveriş şirketi yakın zamanda hediye kartı satarak cep telefonunu 9 taksit yapma imkanını sunacağı konuşuluyor.Şu saate kadar aktif olarak bir satıl göremedim ama sevgililer günü öncesi bu noktada adım atabileceklerini düşünüyorum.

Markaların Savaşı - LG G3, Samsung Galaxy S5, HTC One M8 ve Sony Xperia Z2

Son Sözler

Cep telefonu satın almada çıkan karar ne derece etkiler bizleri az çok tahmin edebiliyorum.Çünkü çok özel durumlar hariç kimse peşin olarak telefon satın almayı düşünmez.Bu yüzden farklı çözümler ortaya çıkacaktır.İnsanların lüks ihtiyaçlarına sınırlama getirmek ve kredi kartıyla yapılan alışverişi peşine dönüştürme işlemine sınır getirmek için çıkarılan bu karar tüketiciyi ve üreticiyi etkileyecektir.Fakat yukarıda paylaştığım yöntemlerle cep telefonunu taksitle almaya devam edebilirsiniz.Peki vadeli telefon alma işi için sizin bildiğiniz farklı yöntemler var mı?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

12 yorum:

 1. Evkur bilindiği gibi kredi kartsız, peşinatsız sloganıyla işlerini yürütüyor. Evkur un dışında İzmir'de Çelik Tic. ve Özşanallar gibi alışveriş mağazaları da senetle çalıştığı için Cep telefonlarını taksitle alabilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evkur mu? Evkurdan telefon alacağına peşin al daha iyi örneğin alacağın telefonun piyasada değeri 500tl evkur veriyo sana taksitle 1000tl hiç alma daha iyi...

   Sil
 2. benimevim de senetle 12 ay taksitli cep telefonu satıyor benimevim den de alabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 3. elden taksit galiba o dediğiniz ne şartı var peki kefil istiyorlar mı

  YanıtlaSil
 4. Yanında kılıf satarak da yapılabilir. telefon 1 lira kılıf 1.999 lira. :)

  YanıtlaSil
 5. kılıf ve hediye çekine düzenleme geldi mart ayında öyle biliyorum.

  YanıtlaSil
 6. Firmalar devletin uyguladığı yasaları bu şekilde aşmış oluyor. Aslında bu sistem bankaları daha da çok zengin eder.

  YanıtlaSil
 7. Taksitli cep telefonu almayın arkadaşlar. 12 ay 1200 liraya aldığınız telefonu 6 ay sonra satmaya kalktığınızda kimse 600 lira vermeyecek. Yediğiniz faiz de yanlarına kar kalacak. Paranızı biriktirin işinizi görecek bir telefon alın.Teknolojinin sonu yok. Olaya en en en en diye bakmayın. Sonu yok...İhtiyacınızı alın

  YanıtlaSil
 8. Burada parayı götüren bankalardan çok hepimizin bildiği gibi dvlt

  YanıtlaSil
 9. elden senetle telefon almak soygun

  YanıtlaSil
 10. merhaba http://www.mutluevim.com.tr adresinden online senetle telefon alınabiliyor. üstelik iphone bile var.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.