Forum Sitelerinden Daha Fazla Trafik Nasıl Sağlanır

Forum siteleri aklınıza takılan bir soru olduğunda cevabını alabileceğiniz en iyi platformlardır.Üstelik sadece tek bir cevaba değil farklı kişilerden farklı cevaplar da almanız mümkün.Diğer türlü düşündüğümüzde bir blogger olarak forumdaki soruları yanıtlandırarak sitenize trafik sağlayabilirsiniz.Ne kadar çok soruya cevap verirseniz o kadar trafik kazanacaksınız.Fakat bazı blog yazarı arkadaşlarım forumların bu gücünü ihma edebiliyor.Halbuki forum sitelerini doğru bir şekilde kullandığınızda ziyaretçi trafiğinize mükemmel bir katkı sağlayabilirsiniz.Bu noktada size forum sitelerini etkili bir şekilde kullandıracak ve maksimum oranda trafik kazandıracak ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum:

forum-site-hit-artir

Blogunuzla Alakalı Doğru Forum Sitesini Seçin

Blogunuzun içeriği ne ile alakalı ise o konuda forum sitesini bulun.Eminim şimdiye kadar blogunuzla ilgili olması açısından takip ettiğiniz forum sitesi vardır ama yoksa bile blogunuzun kategorisi ile birlikte sonuna forum kelimesi getirerek google da arama yapabilirsiniz.Örnek : webmaster forum gibi…

Tabii onlarca forum sitesi bulabilirsiniz.Burada önemli olan en aktif ve en çok üyesi olan forum sitesini bulmak.Kısa bir incelemeyle bu adımı da arahatlıkla atlayabilirsiniz.

Profilinizi Eksiksiz Tamamlayın

Bazı forum siteleri profilinizi oluştururken sitenizin ismini varsa facebook , twitter hesabınız eklemenize izin veriyor.Böyle bir durum varsa buraları eksiksiz doldurun.Aynı zamanda insanların sizi hatırlayacağı bir kullanıcı ismi ve profil resmi seçin.

Kullandığınız Forumda Aktif Olun

Onlarca forum sitesine takılıp 1-2 yorum bırakmaktansa sadece tek bir forum sitesinde aktif olmayı deneyin.Konuya hakimliğinizi göstermek adına sorulara olabildiğince açıklayıcı cevaplar verin.

forum-aktif-uye

İmzanızı Mutlaka Doldurun

Forum imzanız bir link ya da sadece bir text olabilir.Eğer sistem link eklemenize imkan veriyorsa muhakkak sitenizin linkini ekleyin.Bu o haftanın populer konusunun linki olabileceği gibi anasayfanızın  linki de olabilir.Siz forumda aktif oldukça cevabınızın altında sürekli bu linkiniz belirecek.Fakat sakın spam yorumlarda bulunmayın.Maksimum yanıt alabilmeniz için etkileyici olmaya çalışın.

Günde En az 10-15 Dakikanızı Ayırın

Nasıl başka sitelere konuk yazarlık yapabiliyorsanız bu sistemi de öyle düşünün.Sorulara verilen cevaplar , gösterilen etkili yollar sizin için bir reklam özelliği taşıyacak.Yeni yazıları kaçırmayın ve yorumunuza verilen cevapları takip edin.

>>Blogunuzun Okuyucu Sayısını Artıracak Yöntemler

Populer Konuları Kaçırmayın

Forumdaki populer konu demek daha fazla kullanıcının ziyareti ve imzanızın daha fazla kişi tarafından görüntülemesi anlamına gelmekte.O yüzden meksimum cevapların olduğu konuları asla atlamayın.Muhakkak etkili bir yorumunuz olsun.

>>Blogunuzu Güncellemediğinizde Yapabileceğiniz 4 Şey

>>En Etkili Backlink Kaynağı Blog Yorumlamak mı Forumlar mı?

Son Sözler

Yukarıda paylaştığım yöntemleri aktif olarak kullandığınızda sitenize gelen ziyaretçi trafiği artışını eminim göreceksinizdir.Tüm bu adımların yanında elbette kendi konularınızı da forumlarda paylaşabilirsiniz.Örneğin forumdaki kullanıcıların işine yarayacak bir yazınız varsa tam metni olmadan kısa bir açıklamayla onları sitenize yönlendirebilirsiniz.Forum sitelerinden daha fazla trafik sağlamak için farklı yöntemleriniz varsa bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. Paylaşım için teşekkürler hocam. Tam da ihtiyacım olan birşeydi. Süpersin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Hocam Çok Güzel açıklamışsınız bizimde içinde oluğ merak ettiğimiz bir konuydu izaatlarınız için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Faydalı bilgiler için teşekkürler. Blogunuzdaki keyifli makalelerden bazen faydalanmaya çalışıyorum. Eminim yüzlerce okurunuz da aynı şekilde istifade ediyorlardır. Çabalarınız ve çalışmalarınız için tebrik eder ve başarılar dilerim. Çeşiti zamanlarda farklı yazılarınıza yorumlar bırakmaya gayret edeceğim. Allah'a emanet olunuz.

  Sevgiler,
  Yahya Karaoğulları
  Blog İçerik Danışmanı
  isteveyap.com

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.