Facebook Durum Linki Almak İçin Yapmanız Gerekenler

Sosyal medyanın öncülerinden facebook yaşadığımız anı arkadaşlarımızla paylaştığımız hayatımızın bir parçası olan önemli bir ortam.Bazen önemli bir fotoğrafımızı paylaştığımız gibi bazen de önemli bir haberi arkadaşlarımızla paylaşırız.Yalnız sorun şu ki diyelim bir haberi facebook sayfamızda paylaştık ve buna farklı beğeniler ve yorumlar geldi.Siz de facebook hesabı olmayan bir arkadaşınızla ya da sitenizde arkadaşlarınızla direkt olarak paylaşmak isteyebilirsiniz.Yani facebook durum linki alma işini halledebilirseniz onlarla paylaşarak sayfaya ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.Peki bu durumda doğru linki nasıl bulacaksınız?

>>Facebook Mesajlarınızı Farklı Mail Adreslerine Yönlendirin

Yukarıda bahsettiğim örnek durum günün birinde başınıza gelebilir ve facebook sayfanızdaki bir paylaşımı direkt arkadaşlarınıza göndermek isteyebilirsiniz.Bu durumda yapmanız gereken:

Facebook da paylaşım yaptığınız zaman mutlaka zaman bilgisi verir.Bu tarih bilgisine sağ tıklayıp linki kopyalayıp direkt arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

facebook-direkt-link-paylas

Yukarıdai resimde Galatasaray başlığının hemen altında 4 saat önce tarih ifadesini göreceksiniz.Bunun üzerine sağ tıklayıp linki alarak tarayıcıda açarsanız direkt facebook paylaşıma erişebileceksiniz.Tabii bu sayfanın paylaştığı bir resim.Aynı yöntem paylaşılan bir haber sitesi için de geçerlidir.Örneğin ehliblog.com sitesinin bir haberini facebook da paylaşıp yukarıda anlattığım gibi linki alıp arkadaşlarınıza gönderirseniz arkadaşlarını ehliblog.com a değil de sizin paylaşımınıza ulaşacaklar.

Tavsiye yazı : Facebook sayfa açma nasıl yapılır?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

  1. Teşekkürler, çok faydalı bir paylaşım oldu benim için.

    YanıtlaSil
  2. Her paylaşım gibi buda çok faydalı teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  3. MERHABA , ANLIK YERİMİZİ GÖSTEREN HARİTA LİNKİ NASIL VEREBİLİRİZ.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Valla güzel soru bunun cevabını ben de bilmiyorum ama Whatsapp konum paylaşımı varken çok da ihtiyaç duymadım. Ama yine de öğrenirsem paylaşırım :)

      Sil
  4. Elinize sağlık, Çok teşekkür ederiz :)

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.