EhliBlog 2013 Yılı Değerlendirmesi

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. 4 yılı da geride bırakarak siz değerli okuyucularımla yeni bir yıla başlamanın mutluluğunu yaşıyorum.Geride bıraktığımız yılın muhasebesini yapmak için sizlerle değerlendirme yazımı paylaşmak istiyorum.Her geçen yıl teknoloji alanında kendime kattığımı değeri sizlerle paylaşarak internette hatrı sayır oranda kitleye hitap etmeye başladığımı söyleyebilirim.Bunun yanında hale eksik olduğum ve geliştirmem gereken yerler olduğunun da farkındayım.Şimdi gelin ehliblog geçen yıl ne yaptı, sizzler nasıl tepki gösterdiniz onlara bakalım :

ehliblog-2013

Yayınlanan Yazı Sayısı

2013 yılında yayınladığım toplam yazı adedi 222.Geçen seneye bakıldığında biraz geride kaldığımı söyleyebilirim.Bunun sebepleri arasında elbette zaman faktörü ve kaliteli içerik yazma adına daha merak edilen ve araştırılması gereken konulara yönelme olarak değerlendirebiliriz

En Çok Tıklanan Yazılar

En çok tıklanan yazılar 2012 yılında yayınladığım yazılar olduğunu söyleyebilirim.Özellikle facebook ve windows 8 konulu yazılar bayağı bir hit getirdi.Önceki yıllarda twitter da  arkadaşlarınızın avatarlarından arka plan oluşturma ve facebook sayfalar için zaman tüneli kapak resimleri yazıları hala en çok tıklananlar arasında.Bu sene ilk defa uyguladığım önemli günler için resimli mesajlar uygulamasında da Kurban bayramı resimli mesajları sizler tarafından en çok tıklananlar arasında yerini aldı.Bu türden yazılara devam edeceğimi söyleyebilirim.Diğer populer yazılarıma baktığımızda

>>Facebook da Toplu Mesaj Silme

>>Windows 8 de Harddisk Bölme

>>Kronoloji Nasıl Oluşturulur

>>Excel de Grafik Denklemi Nasıl Oluşturulur

 

İnternetteki Sıralama

Sıralama olarak da aynı yerdeyim.Sadece aldığım linklerin sayısı %50 oranında artmış.Pagerank değerim geçen sene olduğu gibi 2.Alexa değerim de yan tarafta sidebar da göreceğiniz üzere 220k civarında.Mozrank değerim de 3.94

2014 Hedefler

 • Hedeflerim elbette kaliteli içerik sayımı artırarak daha fazla ziyaretçiye ulaşmak,
 • Artık modern responsive tasarıma geçerek şık bir temaya geçiş yapmak.
 • Bir dahaki pagerank güncellemesinde 3 değerini ve alexa değerini 100k ya yaklaştırmak.
 • Blog açma konusunda daha çok okuyucumu cesaretlendirerek onlara yardımda bulunmak
 • Sitemden elde ettiğim kazancı artırmak
 • Kategori olarak fark ettiyseniz genel etiketli değişik yazılar paylaştım.Güncel yaşamımda karşılaştığım farklı konuları yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Son Sözler

Evet yukarıda sizlerle ufak bir durum değerlendirmesi yaptım.Sizlerin tepkilerini ve düşünceleri elbette benim için önemli.Sitem hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Yeni yılın siz değerli okuyucularıma başarı getirmesini diliyorum.Yeni yılda yeni yazılarımda görüşmek dileğiyle…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Bende bir kaç madde eklemek istiyorum Ehli blog ;
  Çok fazla tema değiştirdiniz yıl içinde, ben 3 defa saydım yanlışsam düzeltin :)
  değiştirdiniz temalar çok dolu kullanışlı değil.
  Genellikle yorum bölümü çok altlarda kaldığı için kimsenin yorum yazmadığı görüşündeyim.Çok fazla takipçiniz olduğu halde yorum yazan çok az takipçiniz var.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba
  Yorumunuz için teşekkür ederim. Çok orjinal bir tema olmadıkça mevcut olanı değiştirmeyeceğim. Zaten fark ettiyseniz üzerinde iyileştirme yapıyorum. Tema çok dolu derken yazıdan sonra eklediğim araçlar gereksiz mi sizce ? Belki mail abone kutusu kaldırılabilir.

  YanıtlaSil
 3. Gereksiz değil ama biraz daha sade olanlar tercih edilebilir. Mesela hakkımda bölümü kaldırılabilir benzer yazılar eklentisi ise daha sade tek sıra halinde olan tercih edilirse yorum bölümünün biraz daha aktif olacağı görüşündeyim. Tabi bu benim görüşüm farklı düşünenler olabilir.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.