Windows 8 de Facebook Uygulaması Neden Yüklenmiyor [Çözüm]

Bildiğiniz gibi Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu Windows 8 işletim sisteminin uygulama indirebileceğiniz bir mağazası bulunuyor.  Fakat bazı uygulamaları kurmaya çalıştığımız zaman "sistem gereksinimleri desteklenemiyor" uyarısı alıyoruz. Halbuki bilgisayarımızın sistemi gayet iyi ve hatta "i" serisi bir işlemcide bile sahip olmasına rağmen.Bu uyarıyı veren uygulamalardan biri de facebook uygulaması'dır. Eğer windows 8 işletim sisteminize facebook uygulaması kurmayı denerseniz maalesef ilk adımda başarısız olacaksınız.

Peki facebook uygulamasını windows 8 işletim sistemli bilgisayarımıza nasıl kuracağız?

Aslında sorunun çok basit bir kaynağı var.O da windows 8 in facebook uygulamasını desteklemiyor oluşu.Çözümü ise sisteminizi Windows 8.1 sürümüne güncellemek.

Windows-Facebook-uygulamasi

Windows 8.1 İşletim Sistemi Nasıl Yüklenir

  • Windows 8 işletim sisteminde bulunan "Mağazaya" girin.
  • Mağazaya girdiğinizde Windows 8.1 güncellemesini görmeniz gerekir. Bu güncellemeye tıklayın ve indir butonuna basarak indirmeye başlayın. (Dosya boyutu 32 bit için 3000 MB, 64 bit için 3850 MB'dir. Windows RT 8.1 kuracaksanız dosya boyutu 2.250 MB'dir)
  • İndirmeye başladığınızda indirme işlemi arkaplanda yapılacaktır. İndirme işlemi bitene kadar bilgisayarı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • İndirme işlemi bittiğinde sizden Yeniden Başlatma isteyecektir. Bu soruya evet diyin. Bilgisayarınız yeniden başlayacak ve bir süre bekleyeceksiniz.
  • Bilgisayarınız açıldığında ayarları kendinize göre ayarlayınız.

>>Windows 8.1 Preview Güncellemesi Nasıl Yüklenir

Artık bilgisayarımız Windows 8.1 işletim sistemine sahiptir. Şimdi Mağazaya girip Facebook Uygulaması'nı bigisayarınıza kurabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.