Sanal Kart Nedir, Nasıl Kullanılır?

İlerleyen yazılarımda yardımcı olabilecek bir konu olan sanal kart uygulamasından sizlere bahsetmek istiyorum.Eminim daha önce bankacılık işlem menüsünde ya da internette yer alan makalelerde bu konuyu duymuşsunuzdur.İnternet üzerinden yapılan alışverişinizde kendinizi güvende hissetmediğiniz durumlarda çok istediğiniz ürünü almanızı sağlayan farklı bir uygulamadır sanal kart.Özellikle yurt dışından yapacağınız alışverişlerde paypal hesabınızı kullanamadığınız durumlarda sanal kartınızı devreye sokarak işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

İnternet üzerinden çeşitli alışverişlerinizi geride bırakarak bir blog yazarı olarak neden sanal karta ihtiyacınız olabilir ya da bir başka deyişle neden bu yazıya ihtiyaç duydum ondan bahsetmek istiyorum.Bildiğiniz gibi domain satın alma konusunda çok cazip kampanyalar sunan godaddy firması var ve bu firmadan kampanyalı domain satın almak için muhakkak kart bilgisi girmeniz gerekmektedir.Gerçi mevcut kartınızla alışveriş yapmanız güvenli olabilir belki ama yine de içiniz rahat olsun amacıyla sanal kartınızla alışveriş yapmayı tercih edebilirsiniz.

sanal-kart

Sanal Kartın Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

  • Sanal kart başvurunuzla birlikte anında açılan bir karttır
  • Fiziki bir kart olmadığından çalınma riski yoktur.
  • Sıfır limitlidir.Siz ne kadar ayarlarsanız o kadar limit belirlenir.
  • Yıllık kart ücreti ödemezsiniz
  • Üye iş yerlerinden taksit yapmaya devam eder ve bonus, world puan kazanabilirsiniz.
  • Son Ödeme tarihi asıl kartınızla aynıdır

Sanal Kart Nasıl Açılır?

Bu türden karta neden ihtiyacınız olduğunu açıkladıktan sonra nasıl bu kartı oluşturabilirsiniz ona geçelim.Öncelikle bankanızın internet şubesini kullandığınızı var sayarsak bu işlemi yapmak gayet basit.Ben kendi kullandığım bankada denedim ama sanırım çoğu banka bu şekilde işliyor.Kredi kart menüsüne girdikten sonra açılan menü içerisinde sanal kart menüsünü göreceksiniz.Buraya tıklayarak mevcut kredi kartınıza bağlı sanal kartınız oluşturmaya başlayabilirsiniz.Burada girmeniz gereken iki bilgi var.B

   1-Sanal kart limiti

   2-Limitin sıfırlanma dönemi

Limitinizi 50-100 artık ne kadar istiyorsanız o şekilde oluşturun.Alışveriş yaptığınızda kredi kartınızdan düşecektir.

Limitiniz azaldığında gün sonunda ya da hesap dönemi sonunda yenilenmesini ayarlayabilirsiniz.

Son Sözler

Masrafsız ve kolay bir şekilde oluşturulan sanal kartınızı oluşturmanızı öneririm.Yurt dışında güzel bir ürün bulduğunuzda rahatlıkla alışveriş yapabilir ve güvenliğinizi riske atmamış olursunuz.Mevcut sanal kartınız var mı ya da açmayı düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.