Google PageRank Aralık 2013 Güncellemesi Gerçekleşti

Daha bir kaç ay önce Matt Cutts twitter güncellemesinde pagerank güncellemesinin 2014 öncesinde olmasının şaşırtıcı olacağını belirtmişti.Bu açıklamayla birlikte son güncellemeden sonra 10 ayın geçmesi ve google ın sürekli algoritma değiştirmesi aslında pagerank a olan önemin azalmasına sebep olmuştu.Fakat sürpriz bir şekilde son 24 saatteki gelişmelerle birlikte google 10 ay sonra PR güncellemesini gerçekleştirdi.

ehliblog olarak aynı PR değerine sahip olarak yolumuza devam ediyorum.Yalnız çalışmalar yaptığım ve destek verdiğim iki sitemin de pageran değerlerini artırması beni sevindirdi.

Daha önce pagerank konusunu incelediğimde onun ne alma geldiği konusundan bahsetmiştim ama yine kısaca bahsetmek gerekirse pagerank; google ın siteleri inceleyerek sayfa kalitesi ve aldığı backlinkler üzerine yaptığı 1-10 arasında verdiği değerdir.Eğer biraz ingilizce bilginiz varsa buradaki videodan da daha detaylı bilgi edinebilirsiniz:

 

PR değeri nasıl öğrenilir

Bunu öğrenmek için farklı servisler mevcut.Aşağıdaki 2 servisten pagerank değerinizi sorgulayabilirsiniz.

   1-http://www.prchecker.net/

   2-http://www.prchecker.info/

Son Sözler

Sitemin pagerank değerinde herhangi bir gelişme olmadığını belirtmiştim.Peki google ın bu sürprizini nasıl buluyorsunuz?Sizin sitenizin pagerank değerinde bir gelişme oldu mu?Yorum bölümünde paylaşırsanız sevinirim

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.