Koltuk Kaplama Nasıl Yapılır

Evdeki eskiyen koltukları değiştirmek yerine kaplatarak yeni bir koltuğa sahip olmak kolay ve ucuz bir yöntemdir. Koltuk tamiri, koltuk kaplama ve koltuk yüz değiştirme işlemleri uygulayarak yeni bir takıma sahip olunabilmektedir. Bu hizmeti sunan firmalar, koltukları müşterinin isteğine göre kaplamaktadır. İstenirse orijinal, istenirse de model değişikliği yapılarak koltuk döşemesini geçekleştiren firmalar, ürünleri yenisinden farksız bir hale getirmektedir. Koltuk takımları uzun bir süredir kullanılıyor ve yeni bir görüntü elde etmek isteniyorsa, firmalar bu isteği de başarılı ve kaliteli bir şekilde yerine getirmektedir. İskeletinde bir sorun yoksa sadece yeni bir kaplamayla yepyeni bir  takımı elde etmek mümkün. Firmalarda görev yapan uzman personel, müşterinin tüm beklentilerini en üst seviyede karşılamaktadır. Uzman ekipler, başvuru sonrasında adrese gelerek gerekli incelemeyi yapmakta, iskeletin elverişli olması durumunda yeni bir döşeme işlemi gerçekleştirilerek eski takım yeni bir görüntüye kavuşturulmaktadır. Peki, koltuk kaplama nasıl yapılır? Bu işlem uzman ekipler tarafından son derece kaliteli bir şekilde yapılmaktadır.

koltuk-tamiri

Koltuk Kaplamayı Uzmanların Yapması Gereklidir

Koltuk tamiri, koltuk döşeme ya da koltuk kaplama hizmetlerinin uzman kişilerce yapılması son derece önemlidir. Çünkü bu kusursuz işçiliği ve kusursuz bir görüntüyü beraberinde getirir. Ekipler yerinde incelenen koltukları müşterinin zevkine ve istediği kaliteye göre yenilemek üzere firmaya götürür. Gerekli tamirat, tadilat ve koltuk döşeme işlemleri gerçekleştirildikten sonra adrese teslim edilir. Gerekli olan malzemeler çok basittir ancak uzmanlık gerektirir. Döşemelik kumaş, zımba tabancası, kumaş makası, sıcak silikon ve fitil, bu işlemi gerçekleştirmek için yeterlidir. Eğer süngerlerin değişimi gerekmiyorsa, sünger almaya gerek yoktur. Ancak genellikle koltuk döşeme yapılırken süngerler de eskimiş olduğu için değiştirilmektedir. Eskiyen koltukların döşenmesi sırasında öncelikle kumaşlar çıkarılır. Ardından süngerler sökülür. Koltuk iskeletinde yıpranan, aşınan ya da bozulan bir yer varsa, öncelikle bunun onarımı yapılır. Bu tam olarak uzmanlık gerektiren bir iştir. Çünkü iskelette en küçük bir hata, koltuğun özelliğinin tamamen bozulmasına, dolayısıyla koltuğun kullanım dışı kalmasına neden olacaktır. Koltuk döşeme de yine aynı şekilde uzmanların yapması gerekmektedir.

Koltuk Döşeme Ustaları Uzman Bir Terzidir

İskelet onarımı gerçekleştirildikten sonra koltuk kaplama nasıl yapılır? Sökülen süngerlerin yerine yenileri takılır. Sonrasında uzman personel özenle kestiği koltuk kumaşını yavaş yavaş kaplamaya başlar. Bu işlem titizlikle yerine getirilmektedir. Bu ekipler ayrıca usta birer terzidir. Çünkü kesilen kumaşa dikilerek şekil verilir. Bu dikişin de çok kaliteli olması gerekir. Kullanım esnasında da dikişler sökülmemelidir.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.