Godaddy den Nasıl Domain Satın Alınır

Domain diğer adıyla alan adı bir blogun profesyonelleşmesi yolundaki en önemli adımdır.Çünkü kullandığınız blogspot uzantılı alan adı  okuyucunuzun blogunuzun ismini hatırlamasında zorluk oluşturacak ve blogunuza reklam almanız konusunda sizi sıkıntıya düşürecektir.

Takip eden okuyucularım bilir.Daha önceki yazılarımda blogunuzu özel alana taşımanın faydalarını ve doğru alan adı seçimi nasıl olmalı konularında yazmıştım.Hatta özel alan konusunda okuyucularıma çekiliş düzenlemiş ve bir okuyucuma ücretsiz alan adı hediye etmiştim.Bu yazılarımda da bahsettiğim gibi kendi domainimi aldığım IHS firmasını sizlere tanıtmıştım.En azından ülkemiz bünyesinde güvenilir bir şekilde destek veriyorlar.Sizlere alternatif olması açısından dünya çapında populer olan domain firması Godaddy firmasını da sizlere tanıtmak istiyorum.Çünkü Godaddy sürekli kampanya düzenleyen ve arasıra gerçekleştirdiği kampanyalarla 1$ a bile domain satışı gerçekleştiren bir firma.Bu yüzden uygun fiyata domain almanıza yardımcı olmak adına sizlere tanıtmak istedim.

godaddy-domain-almak

Godaddy’e Nasıl Üye Olunur

  • İlk olarak godaddy sitesine giriş yapıyoruz.
  • Sağ üst köşede Create an account yazısını tıklıyoruz.
  • Açılan pencerede mail ve şifre bilgilerine girerek siteye üyeliğimizi gerçekleştiriyoruz.

Üyelik işlemi bu kadar basit.İşlemi tamamladıktan sonra sağ üst köşede siteye giriş yaptığınızı gösteren Hi yazısını göreceksiniz.Şimdi sıra geldi domaini satın almaya.

godaddy-uyelik

Godaddy den Nasıl Domain Satın Alınır

Basit üyelik işlemini tamamladıktan sonra yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere find a domain kısmına almak istediğiniz domaini yazın ve Go butonuna tıklayın.

Seçtiğiniz domain ile ilgili olarak diğer uzatıları da sistem size sunacak.Bunlarla ilgilenmiyorsanız Continue Checkout butonuna tıklayın.

Sistem size ilerleye sayfada hosting ya da mail adresi satın almak isteyip istemediğinizi sunacak.No, thanks butonuna tıklayın.

godaddy-domain-satin-al

Artık ödeme kontrolünü gerçekleştirip onaylama sürecine geçmiş bulunmaktayız.Yazıyı yazdığım şu anki kampanyadan ötürü domainin fiyatı 1.40£ görünmekte faka siz fiyatı Total cost yazan kısımdan TL ye çevirebilirsiniz.

Sayfayı aşağıya doğru sürüklediğinizde eğer varsa promosyon kodunuz onu ilgili kısıma  girerek domaini daha ucuza alabilirsiniz.

Her şey tamamsa Proceed to Checkout butonuna tıklayın.

Godaddy de Ödeme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor

Şimdi en önemli adıma sıra geldi.Hatırlarsanız bir önceki yazımda sanal kredi kartı nasıl oluşturulur ondan bahsetmiştim.Şimdi bu aşamada oluşturduğumuz sanal kartımızı kullanacağız.Eğer yoksa yazıma dönerek oluşturabilirsiniz.Biz var olduğunu kabul ederek devam ediyoruz.Karşınıza çıkan formu kendinize uygun olarak doldurun.Sayfayı aşağıya sürükleyin ve sanal kart bilgilerinizi girin:

godaddy-odeme

Ödeme bilgilerinizi de girdiyseniz eğer doğrulama kodunu girerek Place your order butonuna basın.Tüm adımlar doğruysa işlemi tamamlamış olacaksınız.

Godaddy de Paypal Ödemesi Neden Görünmüyor?

Sanırım bu soruyu kendinize soracaksınız.Godaddy kampanyalı domainlerde maalesef paypa ödeme seçeneğini göstermiyor.O yüzden tek çare asıl kart ya da sanal kartınızı kullanmak.

Son Sözler

Sizlere adım adım godaddy den domain nasıl alınır onu paylaştım.Site ingilizce olmasına rağmen basit terimlerle yol alacağınız için sıkıntı olmayacaktır.Bir sonraki adımımız da aldığımız domaini blogger daki blogumuza nasıl yönlendiririz olacaktır.Size tavsiyem kampanyalı dönem bitmeden domaini almanız.Daha sonra sizinle paylaşacağım yazımı dikkate alarak yeni alan adınızı yönlendirebilirsiniz.

Hala blogspot uzantılı adı mı kullanıyorsunuz?Hemen 1$ a  alan adınıza satın alın !!

 

$1.99/Mo. for 12 months of Economy Hosting at GoDaddy.com

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. GoDaddy'den domain satın almıştım fakat üyelik felan istememişti benden direkt blogger üzerinden almıştım taşıma talebinde bulundum godaddy yetkililerine fakat fazla bi ilgi göremedim paylaşımın için teşekkürler şuanda isimtescilden aldım domaini gayet memnunum.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.