Blogger da Yazı Başlık Linkiniz Yeni Sekmede Açılsın

Blogger de varsayılan olarak yazı linklerinize tıkladığınızda sayfanız bulunduğunuz sekmede tıkladığınız linke yönlenmenkte.Fakat siz bazı sebeplerden ötürü yazı linklerinize tıklandığında yeni sekmede açılmasını isteyebilirsiniz.Çünkü okuyucularınızın sitenizde kalma süresi sizin açınızdan önemli bir değer.Böyle olunca okunan yazının tarayıcıda kalması ve yeni yazının yeni sekmede açılması gayet mantıklı bir çalışma olacaktır.Bunu sadece yazı başlığınızla değil blogunuzdaki tüm linklerin yeni sekmede açılmasını da sağlayabilirsiniz.Bildiğiniz gibi bu konu önceki yazılarımda paylaşmıştım.

Şimdi gelelim bu işlemi blogumuza nasıl uygulayabiliriz konusuna.İster blogger ın varsayılan şablonunu kullanın ister farklı şablonları kullanın ikisinde de aynı yöntem çalışacaktır.Basit olarak iki farklı yerde kod ekleme işlemi yaparak bu işlemi gerçekleştireceğiz.

new-tab_thumb%25255B3%25255D[1]

   1-Blogger hesabınıza giriş yaparak şablon düzenle kısmına gelin ve aşağıdaki kodu arayın:

<a expr:href='data:post.link'><data:post.title/></a>

   2-Bu kodu aşağıdaki kodla değiştirin:

<a expr:href='data:post.link' target='_blank'><data:post.title/></a>

   3-Tekrardan aşağıdaki kodu arayın:

<a expr:href='data:post.url'><data:post.title/></a>

   4-Aşağıdaki kodla değiştirin:

<a expr:href='data:post.url' target='_blank'><data:post.title/></a>

Kodlara dikkatlice baktığınızda sadece target='_blank' kodunu ekliyoruz.Bildiğiniz gibi bu kodu hangi linkin başına getirirseniz linke tıklandığında yeni sekmede açılacaktır. Okuyucumun bir sorusu üzerine bu yazıyı sizlerle paylaştım.Bu türden sorularınız olursa iletişim bölümünden benimle haberleşerek sorularınızı iletebilisiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.