Adsense de Para Birimi TL Olarak Nasıl Değiştirilir

Hiç kuşku yok ki adsense blog yazarları için önemli bir gelir kaynağı.Google tarafından sunulan bir hizmet olması, ödemelerini zamanında güvenilir bir şekilde yapması gibi durumlardan ötürü bizler tarafından tercih edilmekte.Gelişen teknolojiye de ayak uyduran adsense özellikle son dönemde hatrı sayılır değişiklikler gerçekleştirdi.Responsive reklam desteği ve özel boyutlu reklam birimi özelliği ile kullanıcılarına etkin özellikleri sundu.Adsense anasayfasında değişiklik yaparak da daha görsel bir servis olma yolunda önemli bir adım attı.

Milyonlarca kullanıcısı olan adsense yukarıda saydığım özelliklere ilaveten para birimi durumunu da güncelledi.Şöyleki adsense şimdiye kadar sadece dolar para birimini kullanıyordu ve bizler de sürekli kazancımızı tartarken TL ye çevirmek zorunda kalıyorduk.Adsense yaptığı bu değişiklikle artık kendi para birimimizi kullanmamıza imkan tanıyor.

adsense-para-birimi

Son zamanlarda adsense anasayfanıza girdiğinizde para biriminizin otomatik olarak TL ye dönüştüğünü fark etmişsinizdir.Eğer bu değişiklik gerçekleşmediyse ya da var olan para birimini başka cinsten görmek istiyorsanız yapmanız gereken :

  • Adsense hesabınıza giriş yapın.
  • Performans Raporlarına gelin ve sağ taraftakü açılır sütun menüsüne tıklayın.

Açılır menüde para birimleri ekranını görebilirsiniz.Buradan istediğiniz para birimini seçerek devam edebilirsiniz.

adsense-turk-lirasi

 

Artık adsense sayfanızı açtığınızda para birimi olarak az önce seçtiğini birimi göreceksiniz.Ne diyelim artık bol kazançlar :)…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.