Blog Hayatınıza Adım Atın ve 2014 de İnternetten Para Kazanın

2013 ün son günlerini yaşadığımız şu dönemde çoğu blog yazarı geçmiş yılı blogunda değerlendirmenin telaşında.Ne kadar yazı paylaşmış, bu yazılar ne kadar paylaşılmış, ne kadar yeni ziyaretçi bloguna çekmiş ve oturduğu yerden ne kadar para kazanmış gibi hesapları yapmakta.Fakat sen henüz blog hayatına adım atamamış okuyucum böyle bir tatlı telaşın maalesef yok ve bunun için şu ana kadar bir adım henüz atmadın.Peki neden?Bu kadar başarılı olan blog yazarının senden çok üstün özellikleri elbette yok.Eğer sen de kararlıysan, sabırlıysan ve başarı için azimliysen neden uyurken bile para kazanamayasın?Eğer böyle düşünüyor ve 2014 yılında bu yolda adım atmak istiyorsan yılın son günlerini yaşadığımız şu günlerde harekete geçmenin tam zamanı.

Blog açmak isteyenler için başlangıç ipuçlarını daha önce  sunmuştum.Eğer harekete geçme vaktinin geldiğini düşünüyorsan işte sana yardımcı olacak, sana değer katacak yöntemler.

para_kazanmak

Hangi Konuda Yazacağınıza Karar Verin

Blogunuza başlamadan önce hangi konuda yazacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.Bu sorunun cevabı aslında siz de gizli.Hangi konuda iyisiniz, hangi konuda deneyimlerini var?Eğer bu konuda emin değilseniz ya da emin olup insanlar bu konuda ne tür aramalar yapıyor diye merak ediyorsanız google keyword planner sitesine giderek anahtar kelimenizin arama hacmini araştırabilirsiniz.Hedef kelimenizin en azından 2000-5000 arama hacminin olması önemli.Çünkü insanlar aradıkça sizin yazılarınız arama sonuçlarında çıkacak ve okuyuculara ulaşacak.Ek olarak satılan sitelere ve domainlere bakarak da yolunuzu çizebilirsiniz.

Alan Adı Satın Alın

Hedefimizi çizdik sıra geldi hedefimize uygun domaini satın almaya.İçeriğinizle alakalı domaine sahip olmak önemlidir.Bu yüzden akılda kalıcı ve anahtar kelimenize uygun alan adı satın almalısınız.Bunun için premium domain satışı yapan siteleri takip edebilir onlardan ilham alabilirsiniz.Ayrıca yabancı domain isimleri de sizin kafanızda bir şeylerin canlanmasına sebep olabilir.Örneğin flippa.com sitesine girip domain arayabilirsiniz ya da türkçe hizmet veren site olarak siterobot.com sitesini ziyaret ederek satılan jenerik domainlere göz atabilirsiniz.

>>Godaddy den Nasıl Domain Satın Alınır

>>Doğru Alan Adı Seçimi Nasıl Olmalı

Sitenizden Para Kazanın

Blog yazarak para kazanmanın en büyük zevki uyurken bile gelirin gelmesi.Yani günün herhangi bir saatinde çalışabilir ve her anında para kazanabilirsiniz.Özgün içeriğinizi yayınladıkça, farklı kesimden okuyuculara ulaştıkça kaliteli backlink kazanacaksınız ve bu aşamadan sonra  adsense den para kazanmaya başlayabilirsiniz.Adsense en güvenilir ve populer gelir kaynağı.O yüzden adsense den para kazanmak konusunu atlamayın.Buna ilaveten adsense olmadan para kazanmak da mümkün.Tanıtım yazıları,satış ortaklığı ve banner reklam satışı gibi yöntemlerle para kazanabilirsiniz.

>>Sitenizden Banner Reklam Satarak Nasıl Para Kazanılır

Its raining money

Son Sözler

Yeni yıl gelmeden hayalinizi daha fazla ertelemeyin ve siz de internetten para kazananlardan biri olun.Bilgisayar kullanıcısısınız, araştırmayı seviyorsunuz, belli birikiminiz var yeterli azmi ve sabrı gösterirseniz 2014 de para kazanmak sizin için de gerçek olabilir.

Peki sizin düşünceniz ne?2014 de nasıl para kazanılır?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Bence blog işi tamamen hobiyle alakalı. Yani para kazanmak için açılan blogların çok da başarılı olacağını sanmıyorum. Şahsen blogumun trafiği artıp da karşılama güçlüğüne düşersem ancak reklam alırım diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet belki hobi işi saatlerinizi ayırıp gece demeden gündüz demeden yazı yazıyorsanız bunun karşılığını almak istiyorsunuz.
   Teşekkürler yorumunuz için

   Sil
 2. Hocan size ulasabilecegim mail adresiniz varmi

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.