Populer Müzik Çalar Winamp Kapanıyor

Bundan birkaç yıl öncesine kadar bilgisayar kullananan birisiyseniz şanslısınız ki winamp ı deneyen nesildensiniz. Şanslısınız diyorum çünkü winamp 20 aralıktan itibaren indirilmeyi kapatacak.

Bilgisayar elimize ilk aldığınızda muhakkak müzik dinlemek için çalıştırdığım uygulamayı eminim sizler de sıklıkla kullandınız. Çalma listesi oluşturması ve özelleştirilebilir olması ile ön plana çıkan winamp gelişen teknolojik uygulamalara ayak uyduramayınca kendi ipini kendisi çekmiş oldu. Müzik dinleme seçeneğinin yanında video desteği de veren winamp mobil teknolojiye ayak uyduramadı. Şöyle geriyi kurcalıyorum : winamp ın akılda kalan tek yeniliği msn programında dinlediğiniz müziği görüntüleyebilmesiydi. Mobil işletim sistemlerinde de tutunamayan winamp artık indirme servisini kapatıyor.


Internetin kilometre taşlarından olan google reader dan sonra bir başka fenomen de aramızdan ayrılıyor !!!Winamp ın açılıştaki meşhur sözüyle yazımı tamamlıyorum:

Winamp, it really whips the llama’s ass.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Son bir kaç yıl öncesine kadar kullanıyordum.Daha sonraları ise sırf alışkanlıktan bilgisayarımda duruyordu.Bir iki sene öncesinde ise AIMP kullanmaya başladım ve yetiyor da artıyor bile.Aslında bakarsanız sağlam bir oynatıcı fakat dediğiniz gibi ayak uydurma sorunları yaşıyordu ve geliştirmesi yavaştı.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. aynen öyle kullanışlıyda fakat teknolijiye yenik düştü

      Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.