Iphone 5S ve 5C nin Satış Fiyatları Belli Oldu

Apple ın yeni model telefonları olan iphone 5S ve iphone 5C 1 Kasımda ülkemizde satışa sunulmaya başlanacak.Satışa saatler kala da turkcell ve avea bu telefonların satış fiyatlarını sitelerinde duyurdular.Fiyatlara göz attığınız zaman farklı alternatifli satışların olduğunu göreceksiniz.Yani tarifenize göre değişkenlik gösteren telefonu direkt olarak tarifesiz seçenekle de alabileceksiniz.Avea satış fiyatlarında turkcell e göre daha cazip fiyatlar sunuyor.Örneğin iphone 5S 16 Gbyte ın avea da kontratsız fiyatı 2.149 TL iken aynı telefon turkcell de 2.279 TL.Iphone 5C 32 Gbyte satış fiyatı ise avea da 2.399 TL, turkcell de ise 2.599 TL.Iphone 5S 64Gbyte ise avea da satışta yok.Turkcell de ise satış fiyatı 2.799 TL.Yine kontratlı paket fiyatlarına bakarsanız aveanın daha avantajlı olacağını göreceksiniz.Kendinize uygun tarife seçenekleri ile bu telefona sahip olabilirsiniz.Yalnız tarifeyi ve fiyatları iyi bir şekilde karşılaştırarak seçim yapmanızı öneririm.

Gelelim iphone 5C ye.Yukarıda bahsettiğim avantaj durumu yine aveanın lehine.Iphone 5C 32 gbyte ve 64 gbyte fiyatları avea da sırasıyla 1.799 TL ve 2.149 TL den satılırken turkcell de ise bu fiyatlar sırasıyla 1.899 TL ve 2.199 TL olarak belirlenmiş durumda.Taahhütlü paket fiyatlarına da yine avea ve türkcell in internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tabii bu satış pastasında vodafone da yer alacak fakat şu saat itibarıyla henüz fiyat açıklaması vodafone tarafından açıklanmadı.Eğer iphone un bu sürümlerinden birini alacaksanız biraz daha bekleyerek fiyatları karşılaştırmanızı öneririm.

Iphone 5S ve iphone 5C için ön görülen satış fiyatları sizi tatmin etti mi?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Bu telefonun kapağı bile çoğu insanın telefonundan pahalı. Bu fiyatlar saçmalıktan başka birşey değil.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.