Windows Hesap Makinası Excel Hızlı Erişim Çubuğuna Nasıl Eklenir

Windows un hazırda bulunan hesap makinası aracını sıklıkla kullananlardan mısınız?Eğer excel de sıklıkla çalışıp hesap-kitap işlemleri ile uğraşıyorsanız bu soruya cevabınız eminim kesinlikle evet olacaktır.Bu ve bunun gibi durumlar için excel çalışma sayfanıza hesap makinasını ekleyerek daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.Nasıl mı?Bu yazımda excel çalışma sayfamıza hesap makinasını ekleyerek windows da arama yerine kolayca tek tıkla hesap makinasına ulaşabileceksiniz.Şimdi birlikte basit adımlarla hesap makinasını excel çalışma sayfamıza ekleyelim :

    İlk olarak excel de herhangi bir sayfa açın ve sol üst köşede yer alan ok tuşuna tıklayın. Aşağıya doğru açılan menüden Diğer komutlar menüsünü seçin. Karşınıza hızlı erişim araç çubuğu menüsü gelecek.Bu adımda bu aracı özelleştireceğiz.Populer komutlar yerine şeritte bulunmayan komutlar ı seçin. Aşağıda onlarca seçeneğin olduğu ekranı göreceksiniz.Burada hesap makinasını bulun ve Ekle butonuna tıklayın.

    Şimdi çalışmanızı kaydedin.

Çalışma sayfanızı kontrol ettiğiniz sol üst köşeye hesap makinası kısayolunun eklendiğini göreceksiniz.

>>Excel de Sayfa ve Hücre Koruması Nasıl Kontrol Edilir
>>Excel de Grafik Denklemi Nasıl Oluşturulur

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.