Blogunuzu Güncellemediğinizde Yapabileceğiniz 4 Şey

Blogunuzu düzenli olarak güncellemek blogunuz için yapacağınız en önemli işlerden biridir.Çünkü okuyucuları blogunuzda tutmak gerçekten zor ve onlara sürekli yeni şeyler sunmak gerek.Durum böyle olunca biz blog yazarları maalesef bazen bu tempoya ayak uyduramıyoruz.Kendimi de bu işe katarsam özellikle 2 aydır siz okuyucularımla daha az yazı paylaşıyorum.İşlerimin yoğunluğu maalesef beni bu duruma zorladı.Benim gibi böyle durumda olan ya da konu bulmakta sıkıntı çeken bloglara tavsiye niteliğinde olmasını planladığım bu yazımı sizlerle paylaşmak istedim.Bu yazımda blogunuza yazı yazmayı planlı yada plansız bir şekilde ertelediyseniz o ara dönemde blogunuzun trafiğini canlı tutmak, okuyucularınızı blogunuza yönlendirmek ve yeni okuyucuları blogunuza çekmek adına yapabileceğiniz ipuçlarını sizlere sunacağım :

Konuk Yazarları Göreve Çağırın

İşlerinizin yoğun olduğu bir dönemde konuk yazısını blogunuzda yayınlamak için gelen istek maili tam bir can simidi olabilir.Eğer planlı bir dönemiz varsa ilerleyen günler adına önceden promosyon yaparak okuyucularınızı konuk yazarlık yapma konusunda blogunuza çekebilirsiniz ve gelecek yazıları da yoğun döneminiz için planlayabilirsiniz.

>>Konuk Yazarlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

>>Neden Sitemde Konuk Yazarlara Yer Vermeliyim

Blogunuzu Yorumlamaları İçin Arkadaşlarınıza İstekte Bulunun

Makale arama, içerik hazırlama yoğunluğunda biraz nefes almak adına forum sitelerine takılabilirsiniz.Burada arkadaşlarınıza blogunuzu yorumlama konusunda istekte bulunabilir ve karşılıklı dayanışmalara katılabilirsiniz.Yazılarınızın yorumlanması google tarafından da desteklenen bir durum olacağı için sitenizde faydası yüksek olacaktır.

>>Bir Yazıya Yorum Yapan İlk Kişi Siz Olun

Tabii bu yorum trafiğinde sitenize zarar verecek spam yorumları da filtrelemeyi ihmal etmeyin.Sitenize yarar getirmek isterken zararlı işlere izin vermeyin.

>>Blogger da Spam Yorumlar Nasıl Engellenir

Tabii ki Sosyal Medyayı Unutmayın

İnsanların artık sosyal medya araçlarına günün her anında ulaştığını düşünürsek yazılarımızın okuyucuya ulaşmasında sosyal medyanın çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.Bu yüzden yazılarınıza insanların ne şekilde ulaşabileceğiniz düşünürek farklı açıklamalarla onları yazınıza çekebilirsiniz.

Örneğin blogunuzun başlığı :

Blogunuzun okuyucu sayısını artıracak ipuçları

Bu başlığı yazınızda geçen farklı konuyu gündeme getirecek bir başlıkla yayınlayabilirsiniz.

Sitenizin hitini ücretsiz artırın!!!!

Diğer Blogların Sorunlarını Çözün

Şimdi sıra yardımseverlikte.Evet forum sitelerini araştırarak kendi yetenek alanınızdaki soruları cevaplayarak populerliliğinizi artırabilirsiniz.İnsanlar siz sorulara mantıklı cevap verdikçe bu konuda yetkin etiketini size yapıştıracak ve sitenizin 1 numaralı takipçisi olacaktır.Bunun da ötesi sitenizi sıklıkla yorumlayan ya da arada sırada uğrayan kişilerin bloglarını ziyaret ederek sitelerine bir yorum bırakabilir, bloglarında düzeltilmesi gereken ufak işler çin hem öneride hem de destekte bulunabilirsiniz.

Son Sözler

Evet yukarıda makale yazma isteği bulunmadığı durumlarda uyguladığım sitem için faydalı ipuçlarını paylaştım.Temel olarak internette gezindiğimizde gezindiğimiz sitelerde kendi sitemizden bir şeyler bırakmak faydamıza olacağı kanısındayım.Sizin uyguladığınız farklı çalışmalar varsa bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin…

>>Acemi Blogcuların Genellikle Yaptığı Hatalar

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Güzel paylaşımlarınız için Teşekkür ederim, Çok güzel bir çalışma olmuş

    YanıtlaSil
  2. Yazılanlar çok doğru,çoğu kişinin çektiği bir problem konu bulmak,benim gibi yeni blog yazarlarının daha sık yazması gerekiyor fakat konu bulamamak sıkıntı oluyor.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.