Blogger da Widget Başlığı Nasıl Silinir

Blogger da sidebar alanına eklediğimiz widgetlar, tasarımımızı güzelleştirmek ve içeriğimizi zenginleştirmek adına bizlere yardımcı olurlar.Bunun için elimden geldiğince de blogunuzu güzelleştirmek adına sizlere farklı widgetları blogumda sunmaya çalışıyorum.Yalnız okuyucularımdan gelen soru üzerine bazı widget ları eklerken başlık sorunu yaşandığını öğrendim.Sorun şu ki yazı başlığından da anlaşılacağı gibi herhangi bir widget sidebar a eklediğinizde bazen tasarımı göre başlığın çıkmasının istenmemesi ve bu bu durumda bir türlü başlığı silip widget ın kaydedilemediği.Evet blogger standart olarak her widget ın bir başlığı olmasını istiyor ve eğer kod ekleyerek değil de blogger ın standart araçlarından birini kullanıyorsanız başlık koymadan kaydedemiyorsunuz.Bu soruna çözüm olması için bu yazım widget başlığı olmadan kaydetmek üzerine olacaktır.Çok basit adımlarla bu işlemi gerçekleştireceğiz.

>>Blogger da Widgetlar Anasayfada Nasıl Saklanır/Gösterilir

>>Blogger da Sayfa Elemanı Nasıl Gizlenir?

İlk olarak blogger a varsayılan widget lardan bir tanesini eklemeye çalışın.Başlık kısmını da silip kaydet butonuna basın.Bunu yaptığınızda aşağıdaki resimdeki gibi uyarı alacaksınız :

Peki bu yazı olmadan nasıl widget ı kaydedebiliriz.

1-Widget ını sıradan bir başlık ekleyerek kaydedin.

2-Daha sonra şablon düzenleme kısmına gelin ve az önce eklediğiniz widget ı arayın.(Ctrl + F tuş kombinasyonunu kullanarak az önce yazdığınız başlığı yazıp ilgili widget a ulaşabilirsiniz.)

3-Bu widget ı bulduysanız sol tarafında şablonu genişletmenizi sağlayan ok işareti göreceksiniz.Ona tıklayın ve kodu genişletin.

4-Hemen widget başlığınızın altında aşağıdaki gibi ifade göreceksiniz.Bu kodu silin ve şablonunuzu kaydedin.

<b:if cond='data:title != &quot;&quot;'>
<h2 class='title'><data:title/></h2>
</b:if>

Şimdi şablonunuzu görüntülediğinizde ilgili widget ın başlığının silinmiş olduğunu göreceksiniz.Yukarıda da bahsettiğim gibi bu durum tüm widget lar için geçerli değil.Sadece bazı widgetlar da blogger direkt olarak başlıksız kaydedilmeye izin vermiyor.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.