Tek Outlook Hesabıyla Sınırsız Email Hesabı Oluşturun

Bildiğiniz gibi hotmail kullanıcıları yakın zamanda gelen değişiklikle birlikte artık outlook servisine yönlendirilerek mail adreslerini outlook olarak kullanmaktalar.Bununla birlikte microsoft yeni ismiyle devam eden mail servisini geliştirmek adına farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor.Bu yazımda ise size en son güncellemesi olan kullanıcı adında “+” işaretine destek veren sisteminden bahsedeceğim.

Kullanıcı adında + işaretine yer vermek de ne demek dediğinizi duyar gibiyim.Şöyle ki beni takip edenler bilir daha önceki yazılarımda gmail den sınırsız sayıda mail almanızı sağlayabilecek ipucundan bahsetmiştim.Bunu da yine kullanıcı adımız arasına + işareti koyarak sağlayabiliyorduk.Aynı sistem şu anda outlook da da geçerli.

Örneğin outlook da kullanıcı adınız :

kullaniciadi@outlook.com

Bu isminizi şu şekilde değiştirseniz de aynı mail adresiniz geçerli olacak :

kullanici+adi@outlook.com

Peki mail adresinize bu şekilde isim vermek ne işinize yarayacak?

İnternette gezindiğimiz sürece bazı sitelere bağlandığımız zaman mecburen üyelik işlemi gerçekleştirmeliyiz.Tabii her servisin spam mailler göndermeyeceğinden emin olamazsınız.Bu yüzden üyelik işlemi gerçekleştirirken ana mail adresinizi vermek yerine + işareti koyarak mail adresini verirseniz ilerleyen günlerde spam mailler geldiğinden kimden geldiğini tespit edebilir ve maili filtreleyerek doğrudan farklı klasörünüze düşmesini sağlayabilirsiniz.

>>Outlook da Mail Adresi Nasıl Engellenir?

>>Outlook Mail Servisi Özellikleri

Sıklıkla outlook kullanan birisiyseniz gmail de olan bu özelliği outlook hesabınızda da kullanabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.