Yazılarınızı Otomatik Olarak Google Plus da Paylaşın

Google blogger hizmetinde farklı değişiklikler yapmaya devam ederek onu geliştirmeyi sürdürüyor.Bildiğiniz gibi sosyal medyanın yazılarımızın populerliliğini artırmadaki etkisi yadsınamaz.Bunun bilincinde olan google sosyal medya aracı google plus ile bizlere bu alanda iyi bir destek vermektedir.Yazımızın konusu ise blogger yazılarımızı bu sosyal medya aracında otomatik olarak nasıl paylaşabiliriz hakkında olacaktır. Önceden bu işlemi harici servis kullanarak gerçekleştiriyorduk.Fakat artık hesabımızdaki ufak bir değişiklikle yazılarımızı otomatik olarak google plusda paylaşabileceğiz.
Sizlere bu işlemi gerçekleştirmek için uzun uzadıya bir şeyler anlatmayacağım.Çünkü blogger sadece bir tıkla bu işlemi gerçekleştirmemize imkan veriyor tabii eğer önceden blogger daki profilinizi google plus profilinizle yer değiştirme işlemini gerçekleştirdiyseniz.Çoğu blogger kullanan arkadaşım eminim google plus bağlantısını gerçekleştirmiştir ama yeni blogger arkadaşlarım eğer bu işlemi gerçekleştirmediyse ilk olarak bu adımı tamamlamaları gerekiyor.Nasıl mı?

GooglePlus

>>Blog Yazılarınızı Otomatik Olarak Google Plus a Gönderin
      Her zamanki gibi blogger hesabınıza giriş yapın.
     Sol tarafta Google + sekmesini tıklayın ve blogger hesabınızı artık google plus hesabınız olarak kullanmanızı sunan seçeneği işaretleyin.
Bu değişiklikten sonra artık profiliniz google plus profili olarak değişmiş oldu.Yani okuyucularınız profilinizi görüntülemek istediklerinde google plus sayfanıza yönelecekler.Sıra geldi yazıları otomatik yayınlamaya.
     Hemen yine aynı sayfada yayınladıktan sonra otomatik paylaşın kutucuğunu işaretleyin.

yazi-paylas-google-plus
Artık yeni bir yazı paylaştığınızda otomatik olarak google plus sayfanızda paylaşılacak.Yayınladıktan sonra paylaşma istemi kutucuğundaki işareti kaldırırsanız yeni yazı yayınladığınızda çıkan paylaşma penceresini de engellemiş olursunuz.
Blogger ın en son özelliğini de sizlerle paylaştım.Google plus da yazılarınızı sıklıkla paylaşıyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Bende blog'umda şaşırıyodum bu +1'ler nerden geliyo diye plus hesabıma bi baktım hepsini ben paylaşmışım :)

  http://sermaka.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. blog yazılarımızı google+ da her gün paylaşmakta bir mahsur var mı yani yazıların her gün bir bölümünü tekrar tekrar paylaşmak
  http://yemiyekneyapak.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır yok. Ama burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eğer çevrelerinizdeki Google+ kullanıcıları, sizi spam olarak şikayet ederse veya gönderilerinizin etkileşimi sürekli 0 olarak seyrederse; bu uzun vadede size negatif olarak geri dönebilir. Bu nedenle ben, aynı yazıların 3'ten fazla paylaşılmamasını tavsiye ediyorum genellikle. :)

   Sil
 3. Eskiden HotSuite kullanarak bu işi yapıyordum. Ancak nedense artık hoot suite ile bu paylaşımları yapamıyorum ve uzun zamandır Google Plus sayfam pasif duruyor. Bunun kolay bir yolu yokmudur acaba

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.