Onaylanmamış Mail Abonelerinizi Kullanarak Hitinizi Artırın

Mail aboneliklerinizin sayısı blogunuzun kalıcı okuyucu sayısını muhakkak artıran bir sistemdir.Bu yüzden mail aboneliklerinizin sayısını artıracak etkili yöntemleri blogunuza muhakkak uygulamalısınız.Özellikleri google ın son dönemde geliştirdiği ve hitlerimizi sürekli değişken hale getiren algoritmaların etkisini düşünürsek bu garantili abonelerimiz bizlerin can simidi olacaktır.Yazımızın konusuna gelirsek, bildiğiniz gibi mail aboneliği için feedburner servisini kullanıyoruz ve bu servis de sitemizdeki mail abone widget larını kullanarak abonelik işlemlerini gerçekleştirmek isteyen okuyucularımıza bu işlemi onaylamaları için onay maili göndermekte.İşte sıkıntı da tam bu noktada.Çünkü çoğu okuyucumuz bu mail ya spam kutusuna düştüğünden göremiyor ya da kendisine farklı geldiğinden önemsemeden o maili atlıyor.Eğer feedburner hesabınıza bakarsanız çoğu zaman bu onaylama işlemini yapmayan okuyucularınızın çoğunlukta olduğunu bile görebilirsiniz.İşte bu türden abonelerinizi kazanıp ziyaretçi trafiğinizi artırmak ister miydiniz?

mail-abone-artir

Feedburner Kullanarak Blog Trafiğiniz Nasıl Artırılır?

1-Feedburner hesabınıza giriş yapın.

2-Birden fazla blog hesabınız varsa ilgili blogunuzu seçin.

3-Publicize sekmesine tıklayın ve sol menüden Email Subscription seçin.

feedburner-mail

4-Sayfayı aşağıya doğru sürükleyin ve view subscriber details i tıklayın.

Eğer yukarıdaki işleleri doğru bir şekilde yaptıysanız sitenize abone olan tüm okuyucularınızın mail hesaplarına ulaşmış olacaksınız.Bunun yanında abonelik durumlarını gösteren onaylı ya da onaylı olmamış durumunu da görebileceksiniz.Henüz aboneliği onaylanmamış okuyucularınızın mail adreslerini alarak onları bu durumdan haberdar edecek maili gönderebilirsiniz.Eminim aktif geri dönüşler olacaktır.Eğer site üzerinden mail adreslerini toplamak zor geliyorsa export CSV linkine tıklayarak excel dosyası olarak da listeyi alabilirsiniz.

>>Feedburner Email Satırı Nasıl Değiştirilir

Son Sözler

Yukarıda sizlerle özellikle hit düşüşlerinden sıkıntı yaşadığımız bu günlerde bize can simidi olabilecek hitlerimizi artırabilecek bir yöntemi paylaştım.Farkında olmadığımız belki yüzlerce abonelik işlemini tamamlamayan okuyucumuz olabilir.Bunları geri kazanıp hitinizi artırmak istemez misiniz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Cok faydali bir bilgi. Deneyip sonucu paylasacagim. Tesekkurler

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.