GTA 5 in 3 Günlük Hasılatı 1 Milyar Dolara Ulaştı

Evet yanlış duymadınız.Dünyaca ünlü olan ve peşinden milyonlarca oyunseveri koşturan GTA 5, 17 eylül çıkış tarihinden itibaren bugüne kadar 1 milyar dolarlık hasılatı gerçekleştirdi.Oyun daha piyasaya çıktığı gün 800 milyon dolar gibi büyük bir satış gerçekleştirmişti.Bu satış rakamları ile de oyun dünyasında yeni bir rekora imza atmış oldu.Bildiğiniz gibi bundan önceki sürümlerinden olan GTA black ops 2 ile 15 gün içerisinde 1 milyar dolarlık satış gerçekleşmişti.Kendi alanında rekora kıran GTA Grand Theft Auto 5 bunlara ilaveten tüm zamanların en çok seyredilen filmlerinden olan Avatar ve Harry Poter filmlerini de ardında bırakmayı başardı.

Filmin satış bilgileri bu şekilde gerçekleşti.Oyunun maliyetini merak ediyorsanız eğer o da Rockstar firmasının bildirdiğine göre $265 milyon.Oyun kendi masraflarını şimdiden çıkarmış :).

gta5-grand-theft-auto

GTA nın hiç bir sürümünü oynamayan birisi olarak oyunun bu denli başarısını tebrik ediyorum.Oyunun satış fiyatı da sanırım en pahalı oyunlar listesinin başında geliyor.Buna rağmen oyuna bir şekilde ulaşıp deneyen varsa buradan yorumlarını da öğrenmek isterim…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Hocam 3 günlük hasılat tamamda bizim buradakiler torrent'ini bulma derdinde :D oyun satın almak diye birşey yok bizim ülkemizde :):)

    Bloguma beklerim : http://sermaka.blogspot.com/

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.